Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής! Πολλές αναβολές

Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής! Πολλές αναβολές

Δεκαεπτά παιχνίδια θα πραγματοποιηθούν σήμερα (25/10) στην Γ’ Εθνική. Έξι αναμετρήσεις αναβλήθηκαν λόγω κορονοϊού, το παιχνίδι στο Βενετοκλειο ανάμεσα σε Διαγόρας Ρόδου και Γλαύκο έχει οριστεί εκ νέου για την Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2021.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Ήλιδας 17.00 Σφήκα Αμαλιάδας-Ήφαιστος Αχιλλέα Μαρινάκης-Λιαρομάτης

Λίντο 16.30 Εργοτέλης-Παναχαϊκή Ντάνος-Κούλης Κ. (Μαχαιριανάκης)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης Μακρόπουλος-Λάμπος (Ηλιόπουλος)

Π. Αλεξιώτισσα 17.00 Διαγόρας Αγυιάς-ΕΑ Πατρών Λογοθέτης-Ελ Ανύ (Πίγκας)

Πέμπτη 7 Ιανουαρίου

Βενετόκλειο 14.00 Διαγόρας Ρόδου-Γλαύκος Κονταράτος-Κιουλάφας (Ξάνθος)

(Ρεπό: ΓΑΕΤ Δίων Ο Κυπαρισσεύς)

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι):

Παναχαϊκή 2 1-0
Εργοτέλης 2 1-0
Καλαμάτα 2 1-0
Αίολος Αγυάς 2 1-0
Διαγόρας Ρόδου 2 1-0
Σφήκα Αμαλιάδας 1 0-1
Τρίπολη 1 0-1
ΕΑΠ 1 0-1
Γλαύκος 1 0-1
Δίων Κυπαρισσίας 1 0-1
Ήφαιστος Αχιλλέας 0-0 *

*έχει ένα παιχνίδι λιγότερο

2ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Χίου 16.00 Βροντάδου-Πικέρμι Κανελλόπουλος-Κωστής (Μάρης)

Μ.Μουρούτσος 16.00 Δάφνη-Παπάδος Γέρας Μαρουδιάς-Καραμπιτσάκος (Ντίνος)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 Έξω Παναγίτσα-Πορφύρας Ροδίτης-Αντωνίου (Κάλφα)

Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Ίκαρος Καλλιθέας Μπούκας-Γρίβα (Σταματόπουλος)

Ιστιαίας 13.15 Τελεθριακός-Βούρειος Τσάλλας-Λυτροσυγκούνης (Χαράτσης)

(Ρεπό: ΓΣ Κορωπίου)

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 2 1-0
ΑΟΦ Πορφύρας 2 1-0
ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας 2 1-0
ΑΟΝΣ Μίλων 2 1-0
ΓΣ Κορωπίου 2 1-0
ΑΟ Δάφνης 1 0-1
Τελεθριακός 1 0-1
Βούρειος ΑΟΛ 1 0-1
ΑΕ Έξω Παναγίτσας 1 0-1
ΦΟ Βροντάδου 1 0-1

3ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Κρομμυώνιο 12.00 ΑΣ Τηρων Αγ. Θεοδώρων-Μύκονος Ναστούλης-Ανδρεόπουλος (Τρίγκα)

Καρλοβασίου 12.00 Καρλόβασι-ΚΑΠ Κουτσοδήμος-Μπαβέλας

Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου Δημουλάς-Αναστασόπουλος (Ευστρατίου)

Κω 15.30 ΑΕ Δικαίου Κω-Ποσειδών Λουτρακίου Ραπτογιάννης-Χρόνης

Ν. Περκιζας 17.00 Χαλάνδρι-Ερμιονίδα Κωνσταντινίδου-Πετράκης Γιώργ. (Ελευθεριάδης)

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Πέρα Γαραντζιώτης-Αδαμόπουλος (Ηπιώτης)

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)

ΑΟ Μυκόνου 2 1-0
ΑΟΚ Χαλάνδρι 2 1-0
ΚΑΠ 2 1-0
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 2 1-0
ΑΟ Ερμιονίδας 2 1-0
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 2 1-0
ΑΟ Πεύκης 1 0-1
ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 1 0-1
ΑΕ Καρλοβάσου 1 0-1
ΑΣ Πέρα 1 0-1
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 1 0-1
ΑΕ Δικαίου Κω 1 0-1

4ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Μεσολογγίου 17.00 Λέων ΑΣ Μεσολογγίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λιότσιος-Ασημακάκη (Πατσαντζόπουλος)

Μουζακίου 17.00 ΓΣ Γόμφοι-Αλμυρός Ζαχαρής-Καρακώστας (Τέγα)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννησις Λαμίας-ΓΣ Παλαμά Οι Τιτάνες Γιατρόπουλος-Αβραμίδου (Βαρνάς)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Ολυμπιακός Βόλου Κάννης-Διαμαντής (Σταμάτης)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Σπάρτακος-Αναγέννηση Καρδίτσας Μελανίδης-Χατζηκώστας (Τσιγγέλης)

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου (από 1η αγωνιστική)

Καναλακίου 17.00 Καναλάκι Αχέρων-Σπάρτακος Ιωαννίνων Διαμαντής-Βίννης (Τσιγγέλης)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Αναγέννηση Καρδίτσας Μπουγλός Π.-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)

Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννησις Λαμίας Ευφραιμίδης-Χατζηκώστας (Μηναρετζόπουλος)

(Ρεπό: ΑΕ Καναλακίου Αχέρων)

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)

ΓΣ Γόμφοι 2 1-0
ΓΣ Αλμυρού 2 1-0
Λέων Μεσολογγίου 1 0-1
Τιτάνες Παλαμά 1 0-1
Ολυμπιακός Βόλου *
Σπάρτακος Ιωαννίνων *
ΓΣ Αμπελώνα *
Αναγέννηση Καρδίτσας *
ΑΓΣ Ιωαννίνων *
Αναγέννηση Λαμίας *
Αχέρων Καναλακίου *

* έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

5ος Όμιλος

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης Θεοδωρίδης-Ιορδανίδης (Μελανίδης)

Άργους Ορεστικού 17.00 Άργος Ορεστικό-Μαντουλίδης Ντόγκας-Χάνος (Καλότσης) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

Έλλης Μυστακίδου 17.00 Ίκαροι Γιαννιτσών-Καστοριά Κώνης-Αγραφιώτης Β. (Παραλυκίδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

11ο Δημ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-Αετοί Βέροιας Τοπαλίδης Κ.-Παπαδόπουλος Γρ. (Μήτσιου) – ΑΝΑΒΟΛΗ (4/11, 18.00)

Αριδαίας 17.00 ΦΟ Αριδαίας-ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης Δέλλας-Φίλλιος (Τοζακίδης)

Βαθμολογία (σε 1 παιχνίδι)
Αριστοτέλης Φλώρινας 2 1-0

Αετοί Βέροιας 2 1-0

ΑΣ Καστοριάς 2 1-0

ΦΟ Αριδαίας 2 1-0

ΑΟΚ Βέροιας 2 1-0

ΜΑΣ Ε. Μαντουλίδης 1 0-1

Ναύαρχος Βότσης 1 0-1

Αργος Ορεστικό 1 0-1

Ικαροι Γιαννιτσών 1 0-1

ΔΕΚΑ 1 0-1

6ος Όμιλος

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Γαλάτιστα-Σταυρούπολη 62-81

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Μ. Γκράτζιος 18.00 ΒΑΟ-ΚΑΟ Δράμας Παπαγερίδης-Καρυπίδης (Ανδρίτσος) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 18.00)

Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Απόλλων Καλαμαριάς Αγραφιώτης Γρ.-Καντερές (Γκούμας)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Αρίων Ξάνθης Τσαούση-Ράπτης (Στουπίδης) -ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Ελπίς Αμπελοκήπων Αγραφιώτης Ιωάν.-Κωνσταντινέλλης (Τζιοπάνος) – ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)

Bαθμολογία (σε 2παιχνίδια):

Σταυρούπολη 3 1-1**
Αρίων Ξάνθης 2 1-0
Ιωνικός Ιωνίας 2 1-0
Ανατόλια 2 1-0
ΒΑΟ 2 1-0
Ασπίδα Ξάνθης 2 1-0
ΑΟ Γαλάτιστας 2 0-2**
Απόλλων Καλαμαριάς 1 0-1
Ελπίδα Αμπελοκήπων 1 0-1
Ζέφυρος 1 0-1
ΚΑΟ Δράμας 0
** έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

*Αρίων Ξάνθης, Ιωνικός, Ανατόλια, ΒΑΟ, Ασπίδα Ξάνθης, Απόλλων Καλαμαριάς, Ελπίδα Αμπελοκήπων, Ζέφυρος έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ ο ΚΑΟ Δράμας δύο.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Ο νέος τεχνικός διευθυντής του Ικάρου Καλλιθέας

Ο Θωμάς Σκληρός ανέλαβε τη θέση του τεχνικού διευθυντή στον Ίκαρο Καλλιθέας. Μετά την πρόσ…