Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Εφές- Ζενίτ 69 – 73

Εφές- Ζενίτ 69 – 73

rodrigue beaubois anadolu efes istanbul eb20

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις τις στην Ευρωλίγκα η Εφές αφού επικράτησε με επί της Ζενίτ στην Τουρκία. Η ομάδα του Αταμάν αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα αλλά τελικά κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να πάρει τη νίκη με το τελικό

Ιδιαίτερα ανταγωνιστική ήταν η Ζενίτ στο ξεκίνημα του αγώνα καταφέρνοντας να λήξει το δεκάλεπτο προηγούμενη με 5 (10-15). Οι Ρώσοι αντέδρασαν με τους Μπομπουά και Μίσιτς καταφέρνοντας να μειώσουν στον πόντο με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες με 26-26.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ ωστόσο είχαν το προβάδισμα με την τρίτη περίοδο να λήγει στο 54-49 υπέρ των γηπεδούχων. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι τούρκοι δυσκολεύτηκαν και κατάφεραν να χάσουν την νίκη με τους Ρώσους να κερδίζουν με το τελικό 69-73.

Τα δεκάλεπτα: 10-15, 26-26, 54-49, 69-73

Η 12άδα του Παναθηναϊκού με Μακάμπι

Οι 12 εκλεκτοί του Παναθηναϊκού για το ματς με Μακάμπι. Σε περίπου μισή ώρα από τώρα (20:3…