Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Άλμπα Βερολίνου – Μπάγερν Μονάχου 72-90

Άλμπα Βερολίνου – Μπάγερν Μονάχου 72-90

trinkeri

Σπουδαίο διπλό πήρε η Μπάγερν κόντρα στην Άλμπα στο Βερολίνο επικρατώντας με 72-90 στον γερμανικό εμφύλιο της Ευρωλίγκας. Η ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι αν και βρέθηκε να χάνει με 6 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, ήταν εξαιρετική στο δεύτερο καταφέρνοντας με το εντυπωσιακό επιμέρους 31-9 να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 36 – 52.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να κερδίσουν στα σημεία και την τρίτη περίοδο (18-19). Η εικόνα του αγώνα ήταν ίδια και στο τέταρτο δεκάλεπτο με τους με τους γηπεδούχους να μην καταφέρνουν να επιστρέψουν στην διεκδίκηση του ματς και να χάνουν με το τελικό 72-90.

Τα δεκάλεπτα: 27 – 21, 36 – 52, 54 – 71, 72-90

Άλμπα Βερολίνου (Ρενέσες): Λο 4 (2/5 σουτ), Σίβα 5 (1/5 σουτ), Γκιφάι 5 (1), Μάτισεκ 3 (1), Νίκιτς, Ολίντε, Φοντέκιο 9 (1), Τίμαν 6, Γκρέιντζερ 10 (2/6 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 6 ασίστ), Σίκμα 8 (3/5 δίποντα, 2/4 βολές, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Λάμερς 7

Μπάγερν Μονάχου (Τρινκέρι): Γουάιλερ-Μπαμπ 15 (2/4 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Μπάλντουιν 14 (6/8 δίποντα, 2/3 βολές, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Μπρέι 5 (1), Τόμας 5, Ρέινολντς 12 (5/8 δίποντα, 5 ριμπάουντ), Λούτσιτς 14 (3/4 τρίποντα, 3/5 βολές, 6 ριμπάουντ), Τζέντοβιτς 3 (1), Αμέιζ, Τσίπσερ 5 (1), Τζόνσον 5 (1), Σίσκο 6, Ραντόσεβιτς

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (24/4)

Τα φώτα στη Βαρκελώνη και τον Ολυμπιακό Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό τηλεοπτικό…