Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Επίδειξη δύναμης έκαναν Φοίνικας Πειραιά και Ελευσίνα στην πρεμιέρα τους στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ, διαλύοντας Πόλις Καλλιθέας (114-62) και ΑΟΝ Αργυρούπολης (91-64) εκτός έδρας αντίστοιχα.

Με διπλό ξεκίνησε και η Ηλεκτρούπολη που επιβλήθηκε με 75-66 επί της Ένωσης Νέας Περάμου, ενώ νίκη στο νήμα πήρε η Ευράλη εκτός έδρας κόντρα στα Ταταύλα (60-59). Παράλληλα, εύκολο έργο είχε τόσο η Δάφνη Αγίου Δημητρίου κόντρα στον Ερμή Αργυρούπολης (88-70), όσο και η Δραπετσώνα που επικράτησε με 79-51 επί της Καλλιθέας.

Μεγάλη νίκη πήρε ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου που επικράτησε με 62-58 κόντρα στον Ίκαρο στην Νέα Σμύρνη. Τέλος, με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του και ο Ερμής Περάματος που επικράτησε με 70-56 επί των Τραχώνων.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Α’ ΕΣΚΑΝΑ:

Περάματος Ερμής – Τραχώνων Δία Αλίμου 70-56

Ένωση Νέας Περάμου – Ηλεκτρούπολη 66-75

ΔΑΣ Δραπετσώνας – Καλλιθέας ΑΕ  79-51

Δάφνη Αγ.Δημητρίου – Ερμής Αργυρούπολης  88-70

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Αστέρας Αγ.Δημητρίου 58-62

Πόλις Καλλιθέας ΑΣ – Φοίνικας Πειραιά ΑΦΜΣ  62-114

ΑΟΝ Αργυρούπολης – Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας  64-91

Ταταύλα – Ευρυάλη ΑΓΟΓ 59-60

Η Βαθμολογία 

1.Φοίνικας Πειραιά 2 (1-0)
2.Δραπετσώνα 2 (1-0) .
3.Ακαδημία Ελευσίνας 2 (1-0)
4.Δάφνη Αγ.Δημητρίου 2 (1-0)
5.Πέραμα 2 (1-0)
6.Ηλεκτρούπολη Ελληνικό 2 (1-0)
7.Αστέρας Αγ.Δημητρίου 2 (1-0)
8.Ευρυάλη 2 (1-0)
9.Ταταύλα 1 (0-1)
10.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 1 (0-1)
11.Νέα Πέραμος 1 (0-1)
12.Τράχωνες 1 (0-1)
13.Ερμής Αργυρούπολης 1 (0-1)
14.ΑΟΝΑ 1 (0-1)
15.ΑΕ Καλλιθέας 1 (0-1)
16.Πόλις 1 (0-1)

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 62-114  

Διαιτητές : Αυγερινός , Μέλης , Μπερέτσος

Δεκάλεπτα : 13-36, 24-59 46-86, 62-114

ΠΟΛΙΣ (Ζαβαντής): Μπογδανίδης 16(2) , Καβελλάρης , Χατζής 3, Αποσκίτης 5 , Κουνάδης , Γιαννίκος , Ζώτος 24(4), Δρακωτός 7(1) , Ορφανάκος , Σαββίδης 2, Παππάς 3(1), Παντέρμος 2

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης Μονδερά) : Χωματάς 2, Σέττος 19(4) , Παπαντωνίου 17(3), Τασσόπουλος 4, Κόγκας 17(5) , Κατσούρης 5(1) , Τσουκαλάς 18(2) , Κίκκης 9(3), Αποστόλου 14, Σκορδάς 4, Μανιάτης 5(1)

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  79-51 

Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Γερουλάνος , Βαίτσης

Δεκάλεπτα : 16-14, 31-25, 54-38, 79-51

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης) Τριανταφυλλίδης 14(2) , Αρμανίδης 5(1) , Χατζηκίδης 19(3) , Σίμος 3(1) , Ραλλάκης Χ. , Τσελέκος 11, Μαυροειδής 8(1) , Καραγιαννίδης 16(2) Λουτριώτης 3, Ραλλάκης Ν. , Κυριαζίδης, Τσίρμπας

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Κωνσταντώνης): Καββαδάς , Σμυρνής 3, Κατσίβελος 4, Παπάζογλου 6, Μούστα 4, Καπέτσης 5(1), Μακρής , Παπαζαφειρόπουλος 5, Μαντέλας 4, Καραγιάννης 6, Κολοβέρος 7(1) , Δημητρακόπουλος 7(1)

ΤΑΤΑΥΛΑ – ΕΥΡΥΑΛΗ    59-60

Διαιτητές : Τσαχάκης , Γεωργόπουλος, Ιωάννου

Δεκάλεπτα: 9-15, 24-30, 41-41, 59-60

ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Ρουμελιώτης): Μαρκουίζος 8, Βεληζιώτης 9, Γουβιάς 2, Μουρίκης 8, Αγραπίδης, Χουλιάρας 12(2), Λάβαρης 4, Μακρυγιάννης 2, Μελισσουργός 14(2), Λουλούδης

ΕΥΡΥΑΛΗ (Κακαβάς Γ.- Κακαβάς Π.): Γεωργιάδης 3, Κοπακάκης 17(2), Σιδέρης 7, Βλάμης 2, Εμμανουηλίδης 3, Μαλτέζος 10, Βλάχος 2, Μπούτος 16(2)

AONA – AKAΔHMIA MΠAΣKET EΛEYΣINAΣ 64-91

Διαιτητές : Ανδρεόπουλος , Τζιμινίδης , Πηλοίδης Φ.

Δεκάλεπτα :18-32, 22-47, 44-74, 64-91

AONA(Πέρρος, Παπαδημητρίου) : Kουτσολιάκος  15, Nτόσκορης  9(1), Kοτζαγεωργίου 1, Kαλούδης  4, Tσεπαπαδάκης  4, Παπαδημητράκης  5, Ψυχογιός 8(2), Λουπάσης , Ψάλτου , Kαραχάλιος  2, Λούγαρης  6, Παγώνης 10

AKAΔHMIA MΠAΣKET EΛEYΣINAΣ(Μαυρογιάννης, Διολέτης ): Hλιάδης  19(2), Πατατάς 4, Aβραμίδης  I 13(1), Γουργιωτόπουλος  4(1), Kοντούλης  5, Aβραμίδης 2, Παπαδημητρίου  4, Mπουρντάνης , Αχείμαστος 12 , Μόρφος 17(1), Bαμβακίδης  11(3)

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ  66-75 

Διαιτητές : Γεράνιος , Αντωνέλλου, Σιμά

Δεκάλεπτα : 17-14, 29-29, 51-55, 66-75

ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ  (Μαρίνος, Βαννού) : Καρράς 2, Μοδάκης 6(1), Μπαλάφας 12, Καμπούρης 19(1), Εξηνταβελώνης 1, Φιλίππου 2, Στεφάνου , Πρέκας 9, Ρόκας 15(3), Κασσιμάτης, Παπασπύρου, Κολλώσης

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ   (Νικολαίδης, Φειδάς) : Ράγιας 6, Καραϊσκάκης 2, Καράλης 12(2), Κουζινόγλου 2, Τσότσος 6, Σάκος 2, Πηλιούνης 27, Μπολουδάκης 9(1), Λεκατσάς 9

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 58-62

Διαιτητές : Αναστασίου, Κιουλάφας , Αυγουστόγλου

Δεκάλεπτα : 15-19, 28-33, 36-46, 58-62

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Παπουλίδης 4, Καρούτας 3, Ιορδάνου 6 , Γεωργόπουλος 7(1) , Κατσαρέας , Δαμιανάκος 16(2) , Στασινόπουλος 7(1) , Κοκορόγιαννης 6, Αντωνούσος 9

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσης, Καραπακλάς) : Καλεμτζάκης 3(1) , Φωστέρης 16(2), Μουζάκης 5 , Ακρίβος 3(1) , , Δούβος 8, Πουρνάρας 2, Κουκουβάκης , Γιανακόπουλος 2, Ραφτόπουλος 2, Τζανικιάν 6, Αλεβίζος , Μαρόπουλος 15(1)

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ, 88-70 

Διαιτητές : Καραβίτης , Καλαρέμας , Ερμίδης

Δεκάλεπτα : 20-12, 52-34, 74-50, 88-70

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αλεξανδρόπουλος , Τερκεσίδης): Μπριασούλης 19(2), Τσίλαγας 16(1) , Ζούκας 13(1) ,  ΓκιουρτζΊδης Σ. 13(2) , Άμερσον 5(1) , Ηλιάδης , Τσιούτσιας 11(1), Μυλωνάκης 7, Παπαδάκης 4 , Λέτσιος , Τίλη

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. (Καλαντζής , Βουρλιάς  ) : Ανδριαδάκης , Κοντίνος , Μωυσίδης 18(2), Καυκής 12(2) , Κεφαλάς 15, Δέδες , Τασσόπουλος 3, Μαυραντζώτος 7(1) , Καλαντζής 8, Μενιουδάκης 1, Ιμαριάγκμπε 6 

ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ – ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ 70-56 

Διαιτητές : Παπαφωτίου, Κηπώσης , Αρφαρά

Δεκάλεπτα : 13-21, 32-35, 47-50, 70-56

ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ (Παπασπυριδάκος ,Τσάφος): Δαουτάκος , Γεωργιάδης 14, Γεωργίου 5 , Γρύλλης 11(2) , Ιωάννου 11, Παπαγεωργίου 12(2) , Αρώνης 10, Τράμπαρης 7, Μπακογιάννης , Καπράνας.

Η επόμενη αγωνιστική (26/10):

20:00 Ευρυάλη ΑΓΟΓ – ΑΟΝ Αργυρούπολης

20:00 Aστέρας Αγ. Δημητρίου – ΔΑΣ Δραπετσώνας

20:00 Ερμής Αργυρούπολης ΑΟ  – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

20:30 Καλλιθέας ΑΕ  – Ένωση Νέας Περάμου

20:30 Φοίνικας Πειραιά ΑΦΜΣ – Δάφνη Αγίου Δημητρίου

21:30 Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας  – Πόλις Καλλιθέας ΑΣ

21:45 Ηλεκτρούπολη – Περάματος Ερμής

21:45 Τραχώνων Δια Αλίμου  – Ταταύλα

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 26/10)

Νέο Κλειστό Αργυρούπολης 21:45 Ηλεκτρούπολη/Ελληνικό – Γ.Σ. Ερμής Περάματος
Κλειστό Εθνικής Αντιστάσεως 20:30 Α.Ε. Καλλιθέας – Ένωση Νέας Περάμου/Μεγάρων
Κλειστό Αγίου Δημητρίου Θεομ. 20:00 Αστέρας Αγίου Δημητρίου – ΔΑΣ Δραπετσώνας
Νέο Κλειστό Αργυρούπολης 20:00 Α.Ο. Ερμής Αργυρούπολης – Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Κλειστό Παν. Σαλπέας 20:30 Φοίνικας Πειραιά – Δάφνη Αγίου Δημητρίου
1ο Κλειστό Ελευσίνας 21:30 Ακαδημία Μπάσκετ Ελευσίνας – Πόλις Καλλιθέας
Κλειστό Γλυφάδας Οδ. Παπαδόπουλος 20:00 Ευρυάλη ΑΓΟΓ – ΑΟΝ Αργυρούπολης
Κλειστό Αλίμου 21:45 Τραχώνων ΔΙΑ Αλίμου Α.Ε. – Α.Ο. Ταταύλα

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Κρούσματα σήμερα: Φωτιά η ανακοίνωση του ΕΟΔΥ, στα ύψη οι θάνατοι και οι διασωληνωμένοι

Παραμένουν ψηλά τα κρούσματα σήμερα από τον ΕΟΔΥ. Σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΕΟΔΥ, ανακ…