Κεντρική NBA NBA: Μία “ανάσα” από τους τελικούς οι Λέικερς! “Όργια” από Λεμπρόν και Ντέιβις (vid)
NBA

lebron davis lakers

Μία νίκη μακριά από τους τελικούς του NBA βρίσκονται οι Λέικερς. Η ομάδα του Λος Άντζελες επικράτησε των Νάγκετς με 114-108 στον τέταρτο τελικό της Δύσης κι έκανε το 3-1 στη σειρά.

Οι Λέικερς είχαν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και δεν το έχασαν ποτέ, ενώ δεν κινδύνεψαν ουσιαστικά στα τελευταία λεπτά, όταν και οι Νάγκετς προσπάθησαν να κάνουν την τελική τους αντεπίθεση.

Οι Νάγκετς για να προκριθούν θα χρειαστεί να κερδίσουν και τους τρεις τελευταίους αγώνες αυτής της σειράς των τελικών, όπως έκαναν εναντίον της Γιούτα και στη συνέχεια των Κλίπερς, ανατρέποντας όλα τα προγνωστικά.

Ο ΛεΜπρον Τζέιμς είχε 29 πόντους, 9 ριμπαόυντ και 8 ασίστ, ενώ ο Ντέιβις πρόσθεσε 34 πόντους. Ο Τζαμάλ Μάρεϊ ήταν πρώτος σκόρερ για τους Νάγκετς με 32 πόντους, ενώ στους μισούς (16) σταμάτησε ο Νίκολα Γιόκιτς.

Το επόμενο παιχνίδι θα διεξαχθεί τα ξημερώματα της Κυριακής.

Με ηγέτη Μπατούμ στα playoffs οι Σίξερς

Ανησυχία για Μπάτλερ στους Χιτ τραυματίστηκε στο ματς με τους Σίξερς. Οι Φιλαδέλφεια Σίξερ…