Κεντρική Διεθνή Γιασικεβίτσιους: “Πονάει η ήττα, κάναμε ανόητα λάθη”

Γιασικεβίτσιους: “Πονάει η ήττα, κάναμε ανόητα λάθη”

sarassss

Η Μπαρτσελόνα έχασε τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, καθώς ηττήθηκε με 72-67 από τη Ρεάλ στο ισπανικό Σούπερ Καπ.

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους έκανε λόγο για μία άσχημη ήττα, η οποία ήρθε από ανόητα λάθη της ομάδας του.

“Είναι μια άσχημη ήττα για μας, σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Δυστυχώς κάναμε πολλά ανόητα φάουλ, που δεν αρμόζουν στην ποιότητα των παικτών μας. Επιτρέψαμε στη Ρεάλ να σκοράρει εύκολους πόντους και δεν παίξαμε όσο δυνατά έπρεπε.

Είδα αρκετά θετικά στοιχεία, πιστεύω πως βελτιωθήκαμε σε σχέση με την περασμένη εβδομάδα και οι παίκτες μου αρχίζουν να καταλαβαίνουν τι τους ζητώ σε άμυνα κι επίθεση. Όμως χρειάζεται κι άλλη πρόοδος. Είμαι ικανοποιημένος με αρκετά πράγματα, αλλά κάθε ήττα πονάει. Πρέπει να καταλάβουμε ότι τα μεγάλα ματς κρίνονται από λεπτομέρειες, εκεί είναι το κλειδί”, τόνισε ο “Σάρας”.