Κεντρική Διεθνή Eurocup: Με το δεξί Μπούντουτσνοστ και Τρέντο

Eurocup: Με το δεξί Μπούντουτσνοστ και Τρέντο

nikola ivanovic buducnost

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις του στο Eurocup οι Μπούντουτσνοστ και Τρέντο. Οι Μαυροβούνιοι στο πρώτο τους παιχνίδι επικράτησαν της Μπρέσια δύσκολα με 93-81, ενώ η ιταλική ομάδα κέρδισε την Μπούρσπασπορ με 93-86.

Το παιχνίδι της Μπουντούτσνοστ με την Μπρέσια για τρία δεκάλεπτα ήταν ντέρμπι (65-65). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετική και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα (93-81). Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Νίκολα Ιβάνοβιτς, που τέλειωσε το ματς με 24 πόντους.

Ντέρμπι ήταν και η αναμέτρηση της Τρέντο με την Μπούρσπασπορ. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πήραν τη νίκη με 93-86. Ο Τζακόρι Ουίλιαμς ξεχώρισε για τους νικητές, καθώς έκανε double double (19 πόντοι, 11 ριμπάουντ).

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 60-50

Το 2-2 έκανε ο Ολυμπιακός. Σε πέμπτο παιχνίδι θα αναδειχθεί ο φετινός πρωταθλητής στην Α1 …