Κεντρική NBA Αντέδρασαν οι Σέλτικς και μείωσαν (vid)

Αντέδρασαν οι Σέλτικς και μείωσαν (vid)

jaylen brown celtics 1

Ο Τζέιλεν Μπράουν σημείωσε 26 πόντους, ο Τζέισον Τάτουμ έφτασε σε double double, με 25 πόντους και 14 ριμπάουντ και οι Σέλτικς κατάφεραν να νικήσουν 117-106 τους Μαϊάμι Χιτ και να μειώσουν σε 2-1, στο τρίτο μεταξύ τους παιχνίδι των τελικών της Ανατολής στο Ορλάντο.

Ο Κέμπα Ουόκερ πρόσθεσε 21 πόντους και ο Μάρκους Σμαρτ 20 , στην προσπάθεια της ομάδας της Βοστώνης να αποφύγει τρίη ήττα στη σειρά στους τελικούς.

Ανώτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ξέφυγαν με διψήφια διαφορά από την δεύτερη περίοδο φτάνοντας σε μία άνετη νίκη.

Αξιοσημείωτη η επιστροφή του Γκόρντον Χέιγουορντ μετά από ένα σχεδόν μήνα παρουσίας,με 6 πόντους 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, σε 31 λεπτά συμμετοχής.

Για την ομάδα του Μαϊάμι, σε double double έφτασε ο Μπαμ Αντεμπάγιο, με 27 πόντους και 16 ριμπάουντ, ενώ 22 πόντους είχε ο Τάιλερ Χίρο.

NBA: Στην τελική ευθεία για τα Play-offs

Τα δεδομένα και τα σενάρια για τα Play-offs στο NBA Βρισκόμαστε μία ανάσα πριν το τέλος τη…