Κεντρική Ελλάδα ΕΟΚ Πανελλήνιο Νεανίδων: Σύλλας Αιδηψού – Πιερικός Αρχέλαος 54-46

Πανελλήνιο Νεανίδων: Σύλλας Αιδηψού – Πιερικός Αρχέλαος 54-46

tsavoni valentina syllas aidipsou pierikos

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Σύλλας Αιδηψού για την Τελική Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων. Η ομάδα της Αιδηψού επικράτησε με 54-46 του Πιερικού – Αρχέλαου, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.

Ο Σύλλας πήρε «κεφάλι» στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα και βρέθηκε να προηγείται με 13-6 στο δεκάλεπτο και 28-18 στο ημίχρονο. Η προσπάθεια του Πιερικού να επιστρέψει στο παιχνίδι είχε ως αποτέλεσμα να μην μεγαλώσει η διαφορά στο σκορ, με τον Σύλλα να παίρνει τη νίκη με 54-46

Σύλλας (Κουβάρας): Φώτου, Τσαβόνι 12, Πατσούρα 5(1), Υδραίου 2, Σουλιάδη 2, Μαχαίρα 18(2), Νίτσογλου 7, Λούμη Σ. 2, Κυργιώργη 6(1).

Πιερικός (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κιλ, Κιολέογλου 25(5), Μάνζτου 2, Καρανικόλα, Μαντή, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 15(2), Ζαρκανέλα.

Περισσότερα σε ΕΟΚ

ΕΟΚ: «Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων των Τεμπών»

Ενός λεπτού σιγή θα διατηρηθεί σε όλους τους αγώνες των Εθνικών Πρωταθλημάτων, για τα θύμα…