Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός Πανελλήνιο Παίδων: Κεραυνός Λάρισας-Παναθηναϊκός 68-84

Πανελλήνιο Παίδων: Κεραυνός Λάρισας-Παναθηναϊκός 68-84

giannis karakostas panathinaikos keraunos larisas

Ο Παναθηναϊκός παραμένει αήττητος στην τελική φάση του Πανελληνίου Παίδων. Με τη νίκη του επί του Κεραυνού Λάρισας με 84-68 έκανε το 3/3 στο ΚΓ Κοκκινιάς Αμαρουσίου.

Οι Θεσσαλοί έμειναν κοντά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός έκανε ένα βήμα μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να μεγαλώνει στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ως το τελικό 68-84.

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 16-15, 34-39, 49-60, 68-84

Κεραυνός Λάρισας (Κουτρούλης): Τζαλαβάρας 6, Αλέξης 6, Κίτσιος, Γιάκουλας 18, Στραβοκώστας, Μπόρσης 15, Αργυρούλης 6 (9ρ, 6 α, 6κλ), Σδούγκας 3, Μαννής, Πανάγος 12

Παναθηναϊκός (Ραχοβίτσας): Δήμου 19, Καρακώστας 11, Αβδάλας 11, Ντολγκάν 4, Μπάλα-Καγιού, Κουτσονικόλας 16, Παπαδημητρίου 7, Ματσίρας 4, Ζουγανέλης 8, Γκιομέμος, Σμαραγδάκης

Περισσότερα σε Παναθηναϊκός

Αταμάν: «Σημαντικό ότι ο Παπαπέτρου έπαιξε με αυτοπεποίθηση»

Αποθέωσε τον Παπαπέτρου ο Αταμάν. Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του Προμηθέα με 93-62 και έκλε…