Κεντρική Elite League “H άμυνα μας ήταν το “κλειδί” της νίκης”

“H άμυνα μας ήταν το “κλειδί” της νίκης”

O Διαγόρας Δρυοπιδέων παρά τις πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών κατάφερε να περάσει από τον Υμηττό επικρατώντας με 92-68 επί του Αμύντα. Ο Μιχάλης Πολυτάρχου επισήμανε πως η δυνατή άμυνα ήταν το κλειδί της νίκης, καθώς οι 30 πόντοι του ημιχρόνου ήταν και οι λιγότεροι που έχει δεχτεί η ομάδα του Αιγάλεω φέτος.

Αναλυτικά:

“Δουλέψαμε πολύ σκληρά όλη τη βδομάδα αν και λόγω τραυματισμών, έχουμε μείνει λίγοι πλέον. Καταφέραμε να δείξουμε ένα πολύ καλό πρόσωπο στην άμυνα, όπου ήταν και το κλειδί της νίκης,
ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Αμύντας πέτυχε μόλις 30 πόντους, οι λιγότεροι που έχουμε δεχτεί φέτος. Το σημαντικότερο από αυτή τη νίκη είναι ότι συνεχίζουμε με καλή ψυχολογία, διότι ακολουθούν αγώνες πολύ δυνατοί και εκεί πρέπει να δείξουμε συγκέντρωση και αγωνιστικότητα μέχρι το τελευταίο λεπτό”.