Κεντρική Διεθνή Ξέσπασε στην Γκέτιγκεν η Άλμπα!

Ξέσπασε στην Γκέτιγκεν η Άλμπα!

2 format43 e1581265741922

Επιστροφή στις νίκες για την Άλμπα Βερολίνου, που μετά την ήττα της την προηγούμενη εβδομάδα από την Όλντενμπουργκ ξέσπασε στην Γκέτιγκεν επικρατώντας με 96-71, για την 18η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο μέρος (47-45), ωστόσο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και με ένα εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο (28-11) έφτασαν σε μια άνετη νίκη.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γκιφάι ήταν κορυφαίος με 17 πόντους και 6 ριμπάουντ, ενώ άλλους 14 πρόσθεσε ο Έρικσον. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Οσετκόβσκι ο οποίος έκανε νταμπλ νταμπλ με 22 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-25, 47-45, 68-60, 96-71