Κεντρική Β' Εθνική B’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του Βόρειου Ομίλου

B’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του Βόρειου Ομίλου

Ο ΠΑΣ Γιάννινα συνεχίζει να “τρομοκρατεί” τους αντιπάλους του, καθώς πανηγύρισε ακόμη μία νίκη. Οι Γιαννιώτες πραγματοποίησαν μαγική εμφάνιση στην έδρα του Πρωτέα Γρεβενών και πανηγύρισαν τη νίκη με 77-57. Στη δεύτερη θέση ακολουθεί η Δόξα Λευκάδας, που επικράτησε εντός του Στρατωνίου με 90-75.

Τα αποτελέσματα :

Κομοτηνή-Φάρσαλα 82-77 (8/2)
Καβάλα-Ευκαρπία 63-62
Έσπερος Λαμίας-Ερμής Λαγκαδά 64-62
Γέφυρα-Μαχητές Πευκών 77-72
Δόξα Λευκάδας-Στρατώνι 90-75
Πρωτέας Γρεβενών-ΠΑΣ Γιάννινα 57-77
ΧΑΝΘ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 84-49
Αίανας Ευόσμου-Πολύγυρος 81-53

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 64-62
Τα δεκάλεπτα: 19-16,34-32,48-49,64-62
Διαιτητές : Ζαχαρής-Τσουμαχίδης-Μπούγλος Π.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκοντγουιν 4 , Στογιάνοβιτς 22(5) , Ρουμελιώτης 16 ( 4 ), Παπανικολάου 5(1), Φύκας , Τσιμίδης 11 , Δαχρετζης , Γκιρίτσης , Σεριανάι , Μαντζούκας 6(2) , Μπακόλιας,Χαρίλας
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 7(1) , Αποστολίδης 2 , Μάρουσιτς 12(2) , Ελευθεριάδης 11 , Πλιούκας 7(1) , Σιώπης 11(2), Χριστοδούλου 8 , Παρίτσης , Αβοκάτος 4, Θεοδωρίδης .

ΧΑΝΘ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 84-49
Τα δεκάλεπτα: 12-18, 26-30, 53-39, 84-49
Διαιτητές: Δημάδης, Ντούρος, Ζαχαριάδης
ΧΑΝΘ (Κεραμέας) : Στεφανίδης 10(1), Απαζίδης 17(1), Θεοδωρίδης 3(1), Μπαλάσκας 8(2), Ιωαννίδης 2, Κουτουξίδης 24(3), Καραγεωργίου 3, Τσιριλάκης 1, Τσιριλάκης 1, Λογοθέτης 2, Μαργαρίτης 7(1), Μερμίγκης 6(2), Μελαδιανός.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος) : Σερέτης, Σμυρλής 6(1), Λίλης, Βρασταμάνης, Φιλοξενίδης 11, Τύπος, Χαρταβέλης 4, Ντογανίδης, Κασαμανώλης, Ζάχαρης 6, Γεωργίου 7(1), Βλαγκόγιας 15.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ 77-72
Τα δεκάλεπτα : 17-16, 42-37, 58-57, 77-72
Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι.-Πράττος
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης) : Μπέγος 2, Ματενίδης 6 (1), Μάρτζος 11 (1), Αποστολίδης 13, Ονάσογλου 25 (3), Τσακαλέρης 6, Κοτσάνος 6, Παπαδόπουλος 2, Κολοκοτρώνης 6
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Σιπιτάνος 25 (3), Χατζηκυριακίδης 11 (2), Γεωργίου 4, Κουντουράτζογλου 8, Μαυρίδης 8(1), Κλωναράς 3, Σικαλίδης 4, Βαϊντερλής 6, Μητσάκης 3, Ζιάκας.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 81-53
Τα δεκάλεπτα : 23-14, 43-28, 59-44, 81-53
Διαιτητές : Ξέρας-Παπαγερίδης-Παζώλης
Αίας Ευόσμου (Ποργιόπουλος): Μπρουκς 5 (1), Λαζαρίδης 1, Πετανίδης 5, Πουλιανίτης 10 (1), Νησιώτης 12 (1), Ζώτος 21 (1), Σεκαδάκης, Νέσης 6 (2), Καπινιάρης 21 (4), Κατσούνης, Περιστεράκης, Στόλης
Πολύγυρος (Τσουρμάς) : Αμπατζίδης 5 (1), Πιπιλιάρης 2, Ντισλής 10 (1), Δεληγκάρης, Βλάχος 7, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 12, Στόικος, Αμουτζάς, Αλεξιάδης 5(1), Γραβάνης 12 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 58-77
Τα δεκάλεπτα: 6-15, 19-32, 40-57, 58-77
Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου-Δέλλας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας 3(1), Σισμάνης 11, Μαλούτας 10(2), Μιχαηλίδης 8(2), Βλάχος 5(1), Μπέσσας 4, Συλλάκος, Τακίδης 11(1), Μαλιούρας, Μακρής 3, Πεχλιβανίδης 1, Κλωναράς 2
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Καννής, Νίκας 7(1), Ντόβας 24(8), Μαυρογιάννης 11, Ναούμης 13(3), Μάντζιος 2, Πάτρας 13, Κωστούλας 6(2), Μανάκας 1, Αποστολίδης, Γιωτάκης, Τσίρμπας-Αναγνώστου.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 63-62
Τα δεκάλεπτα : 21-17, 34-30, 46-46, 63-62.
Διαιτητές : Ελευθεριάδης Π.-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Καβάλα (Πενταζίδης): Αμπαράς 15 (2), Σαββίδης, Δοξάκης, Παντόπουλος, Λαμπρόπουλος 20 (2), Αδαμόπουλος 7, Ζώτος 2, Αθανασιάδης 12 (2), Κουμπρόγλου, Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 1, Τεπετίδης 5.
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης,Κιούρκας 5 (1), Χατζημιχαηλίδης 3 (1), Χολέβας 10, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 8, Χατζίδης 2, Γκαβέζος 17 (1), Κοσμίδης, Βαρίτης 9 (3), Πρεδάρης, Χορτόπουλος 6.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 90-75
Τα δεκάλεπτα : 24-23, 42-40, 66-55, 90-75
Διαιτητές : Τσιαπλάλης-Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης) : Χ.Αναγνωστόπουλος 5 (1), Βακουφτσής 14 (4), Αργυρός 5 (1), Τσιαβές 24 (2), Βαγενάς 13 (1), Χρύσης 9. Γ.Αναγνωστόπουλος 20 (4), Βλαχάκης, Βάνης, Σταματέλος.
Στατώνι (Μύθου) : Ψευτογκάς 15 (4), Κυριλής 20 (1), Φώτογλου, Σαμαράς 21 (7), Ιατρίδης, Μασούρας 8, Κατάνος, Δασκαλόπουλος 11, Μπαρζού, Χαλάτσης

Η Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

1.ΠΑΣ Γιάννινα (16-2) 34
2.Δόξα Λευκάδας (14-4) 32
—————————————
3.ΕΚ Καβάλας (13-5) 31
4.Ερμής Λαγκαδά (12-6) 30
5.ΚΣ Γέφυρας (11-7) 29
6.ΠΣ Ευκαρπίας (10-8) 28
7.ΓΣ Φαρσάλων (10-8) 28
8.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (9-9) 27
9.Πρωτέας Γρεβενών (8-10) 26
10.Αίας Ευόσμου (8-10) 26
11.ΓΑΣ Κομοτηνής (7-11) 25
12.Εσπερος Λαμίας (7-11) 25
—————————————
13.ΧΑΝΘ (7-11) 25
14.ΑΟ Πολυγύρου (6-12) 24
15.Στρατώνι (5-13) 23
16.ΚΑΟ Χαλκιδικής (1-17) 18

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 23/2):

Ευκαρπία – Έσπερος Λαμίας
Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Δόξα Λευκάδας
Στρατώνι – Πρωτέας Γρεβενών
ΠΑΣ Γιάννινα – ΧΑΝΘ
Πευκοχώρι – Αίας Ευόσμου
Φάρσαλα – Πολύγυρος
ΓΑΣ Κομοτηνή – Καβάλα

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Αυτό το μπάσκετ θέλουμε να βλέπουμε;

Η ΑΕΚ πήρε το Κύπελλο, έχει κάθε λόγο να το πανηγυρίζει και κανείς δεν μπορεί να υποτιμήσε…