Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα “Ομάδα με παίκτες – νικητές ο Ολυμπιακός”

“Ομάδα με παίκτες – νικητές ο Ολυμπιακός”

ponsarnau valencia

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Βαλένθια και θέλει να πάρει ένα σημαντικό διπλό. Ο προπονητής της ισπανικής ομάδας, Χάουμε Πονσαρνάου, πριν το ματς δήλωσε ότι ο Ολυμπιακός είναι μία ομάδα με παίκτες – νικητές.

Αναλυτικά:

“Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό και στο να κάνουμε σ’ αυτό τα πράγματα σωστά και να μην αφήσουμε το πλάνο μας ούτε λεπτό. Θα χρειαστούμε τη στήριξη του κοινού μας για να πάρουμε ενέργεια και δύναμη, να αποτελέσει μια τόνωση.

Ο Ολυμπιακός είναι μία σπουδαία ομάδα, με πολύ ταλέντο, με παίκτες – νικητές που ξέρουν τη δουλειά τους. Εμείς είμαστε μια άπειρη ομάδα στη διοργάνωση κι αυτό είναι μια έξτρα δυσκολία για εμάς. Πρέπει για 40 λεπτά να βγάλουμε την απαιτούμενη ενέργεια”.

Μονακό – Φενέρμπαχτσε 93-88 (vid)

Το γύρισε και ισοφάρισε η Μονακό Η Μονακό επικράτησε της Φενέρ με σκορ 93-88 και ισοφάρισε…