Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός – Λαύριο 105-74

Παναθηναϊκός – Λαύριο 105-74

jimmer fredette panathinaikos opap athens eb19

Στις νίκες επέστρεψε ο Παναθηναϊκός, καθώς μετά την ήττα από την ΑΕΚ επικράτησε εύκολα του Λαυρίου με 105-74. Οι “πράσινοι” πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και πήραν την ένατη νίκης τους με πάνω από 100 πόντους τη φετινή χρονιά.

Ο Παναθηναϊκός από το πρώτο δεκάλπετο έδειξαν τις προθέσεις τους και προηγήθηκαν με 38-18. Στη δεύτερη περίοδο δεν άλλαξε κάτι. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν τον πλήρη έλεγχο και κράτησαν τη μεγάλη διαφορά τους (52-31).

Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά συνέχισε να έχει ανοδικές τάσεις και πήγε πάνω από τους 30. Ο Ρικ Πιτίνο βρήκε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του και τελικά ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με 105-74.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ο Ιωάννης Παπαπέτρου με 25 πόντους (5/7 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 3/4 βολές).

Προβλήματα για την ΑΕΚ: Οι παίκτες δεν έκαναν προπονήσεις τις τελευταίες μέρες

Νέα προβλήματα για την ΑΕΚ, καθώς οι παίκτες του Ηλία Ζούρου δεν έκαναν ομαδικές προπονήσε…