Κεντρική Διεθνή Κατοστάρα με πρωταγωνιστή Γκιστ για Ερυθρό Αστέρα

Κατοστάρα με πρωταγωνιστή Γκιστ για Ερυθρό Αστέρα

lorenzo brown

Την 10η νίκη του στην Αδριατική λίγκα πήρε ο Ερυθρός Αστέρας ξεπερνώντας εύκολα το εμπόδιο της Τσιμπόνα με 102-80, με τον Τζέιμς Γκιστ να έχει κέφια. Η ομάδα του Ντράγκαν Σάκοτα επέβαλε τον ρυθμό της από το πρώτο δεκάλεπτο (31-17) και δεν κινδύνευσε σε κανένα σημείο του αγώνα φτάνοντας σε μια άνετη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο πρώην πράσινος Τζέιμς Γκιστ, ο οποίος είχε 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και ένα κλέψιμο σε 16 λεπτά συμμετοχής, ενώ εντυπωσιακός ήταν και ο Λορέντζο Μπράουν που έκανε νταμπλ νταμπλ με 13 πόντους και 14 τελικές πάσες.

Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μπούντοβιτς ο οποίος ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 31-17, 53-33, 74-58, 102-80