Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Νότιου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Νότιου Ομίλου

Τη νίκη της αγωνιστικής πανηγύρισε η ΑΕΝΚ. Η ομάδα της Κηφισιάς πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στο Παλαιό Φάληρο και πήρε τη νίκη με 89-76 και τον έριξε από την πρώτη θέση. Στην κορυφή του πρώτου ομίλου παρέμεινε ο Ηλυσιακός, καθώς δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Άρη Νικαίας και πήρε τη νίκη με 90-73.

Εύκολο έργο είχε ο ΝΕΟΛ στην έδρα του Χαλανδρίου. Η ομάδα του Ληξουρίου είχε τον έλεγχο σε όλο το ματς και πήρε εύκολα τη νίκη με 80-65. Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε και ο ΚΑΟΚ, που νίκησε εύκολα την Τρίπολη με 71-58. Σπουδαίο διπλό πήρε η Παναχαϊκή, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Αχαγιάς με 68-64.

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο Γλαύκος, που κέρδισε το Κορωπί με 75-69. Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ακράτα, που νίκησε την Ερμιόνη με 69-68.

Τα αποτελέσματα:

Γλαύκος-Κορωπί 75-69
Ακράτα-Ερμιόνη 69-68
Χαλάνδρι-Νέο Ληξούρι 65-80
ΚΑΟ Κορίνθου-ΣΔΥ Τρίπολης 71-58
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 89-76
Ηλυσιακός-Άρης Ν. 90-73
Αχαγιά 82-Παναχαϊκή 64-68

ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΝΕΟΛ 65-80
Διαιτητές: Κοντίλης-Αντωνίου
Τα δεκαλεπτα: 14-13, 13-27, 21-28, 17-12
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης-Αναγνώστου): Κονδύλης 16(3),
Γιαννόπουλος, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 6(1), Αυδής 3, Δημητριάδης 4, Μωραιτης 21(3), Μορφονιός 5(1), Αμπελάς 5,
Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 3(1), Βαρσάμος.
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ (Τζουγανάτος-Χαιδας): Αντωνάτος Γ 12, Ιωάννου 8(1), Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος Η, Πολίτης 21(3),
Συνοδινός, Θεοδωράκος 10(2), Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος, Τρυφωνόπουλος 14.

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 75-69
Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 37-37, 57-54, 75-69
ΑΟ Γλαύκος (Φεραίος, Πολίτης): Αναστασόπουλος 16, Τριπολίδης, Κουκουλομάτης 5 (1), Σπύρου, Θανόπουλος 18 (3), Παπαβασιλόπουλος 23, Σούντρης, Λαμπρόπουλος 10, Χατζηκάλφας 1, Γαλάνης, Δημάκος 2.
ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 20, Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 7 (1), Κεχρής, Μερκεβίτσιους 10, Γκιόκας, Παπαδάκης, Αργυρόπουλος, Κλασιδης 8 (2), Κουτουφάς 17 (1), Σταμάτης 7.

ΑΧΑΓΙΑ ΄82- ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 64-68
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 30-37, 48-54, 64-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κωστής
Αχαγιά 82 (Μπαζίνας): Μπουρδάνος 10 (2), Σερέτης 17 (1), Ταρνάρης 4, Κωνσταντινόπουλος 2, Καλογιάννης 2, Λυμπέρης 8 (1), Φραντζής 9 (2), Χριστοδουλόπουλος 2.
Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (1), Γατσούλης 2, Νικολάου 24 (1), Τσουλέας 2, παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Γκόβας 22 (2), Καραγιάννης 2.

ΚΑΟΚ-ΔΡΟΜΕΙΣ 71-58
Διαιτητές: Κοτσίρης-Γαραντζιώτης
ΚΑΟΚ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης 4, Μακρής 4, Δανίκας, Αναγνωστάκης 16, Ντορμπάρης, Τζαϊδάς 3, Περρώτης 11, Μήτσου 2, Κωνσταντίνου 6(2), Αδαμόπουλος 11(1), Αυγενικός 12(2), Λάκοβ 2.
Δρομείς (Μπαλής – Αλικάκος): Χατζόπουλος 7, Αγγουράς 8, Καλούλι 11(2), Παππάς, Νταγιάντης 5(1), Μικρός, Σινανάι 11 (3), Μπουρής 9(3), Μπαλής 7, Καρλής.

Βαθμολογία:

1. Ηλυσιακός 26 (12-2) 14
2. ΑΟ. Π. Φάληρο 25 (11-3) 14
—————————
3. Νέο Ληξούριο 24 (11-2) 13 *
4. ΚΑΟ Κορίνθου 24 (10-4) 14
5. Άρης Νίκαιας 22 (8-6) 14
6. Αχαγιά ’82 22 (8-6) 14
7. ΑΕΝΚ 21 (7-7) 14
8. Κορωπί 21 (7-7) 14
9. Παναχαϊκή 21 (7-7) 14
———————————
10. Γλαύκος 20 (7-6) 13*
———————————
11. Ακράτα 17 (3-11) 14
12. Τρίπολη 16 (2-12) 14
13. Χαλάνδρι 16 (2-12) 14
14. ΑΟ Ερμιόνης 16 (2-12) 14

* έχουν ένα ματς λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική:
Κορωπί-Ακράτα
Ερμιονίδα-Χαλάνδρι
ΝΕΟΛ-ΚΑΟΚ
Τριπολη-ΑΕΝΚ
ΑΟΠΦ-Ηλυσιακός
Αρης Νίκαιας-Αχαγιά 82
Παναχαϊκή-Γλαύκος

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Επίδειξη δύναμης έκαναν Φοίνικας Πειραιά και Ελευσίνα στην πρεμιέρα τους στο πρωτάθλημα τη…