Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Νότιου Ομίλου

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Νότιου Ομίλου

Ασταμάτητο συνεχίζει να είναι το Παλαιό Φάληρο, καθώς κατάφερε να περάσει και από την έδρα της Ακράτας (67-79). Δύσκολο διπλό πανηγύρισε ο δεύτερος ο Ηλυσιακός. Η ομάδα του Καυκή δυσκολεύτηκε στην Πάτρα κόντρα στον Γλαύκο, αλλά κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με 73-71.

Εύκολο έργο είχε ο ΚΑΟ Κορίνθου, ο οποίος δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στην Παναχαϊκή (94-64). Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε μεταξύ της Νέας Κηφισιάς και της Αχαγιάς, με την ΑΕΝΚ τελικά να παίρνει τη νίκη στην παράταση με 69-61.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το 2020 ο ΝΕΟΛ. Η ομάδα του Ληξουρίου δυσκολεύτηκε αρκετά στην έδρα της Ερμιονίδας, αλλά κατάφερε τελικά να πάρει την πρώτη του νίκη για το 2020 (81-70). Εύκολο έργο είχε στην έδρα του Χαλανδρίου ο Άρης Νίκαιας, καθώς πήρε τη νίκη με 85-63. Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του και το Κορωπί, που κέρδισε την Τρίπολη με 69-55.

Τα αποτελέσματα:

Κορωπί-ΣΔΥ Τρίπολης 69-55
Ερμιόνη-Νέο Ληξούριο 70-81
Γλαύκος-Ηλυσιακός 71-73
Ακράτα-Π.Φάληρο 67-79
Χαλάνδρι-Άρης Νίκαιας 63-85
ΚΑΟ Κορίνθου-Παναχαϊκή 94-64
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αχαγιά 82 69-61 παρ. (54-54 κ.α.)

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ- ΝΕΟΛ 70-81 
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Νικολοπούλου
Τα δεκαλεπτα: 22-29, 42-40, 57-57, 70-81
Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης – Σκορδής): Ευστρατίου 6, Αγγελής 19 (4),Θωμάς, Χάσα 20, Γκολέμης 3 (1),Πουλής Α.,Προσίλης, Σαρίκας 16,Ζώτος,Κατσάβελας, Κορίζης 4,Πουλής Γ. 2.
Ν.Ε.Ο.Λυξούριο (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 11 (2),Ιωάννου 16 (3),Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος, Συνοδινός, Θεοδωράκος 22 (5), Τρυφωνόπουλος 11, Λαμπρόπουλος 11 (1), Πορτελάνος.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 63-85
Τα δεκάλεπτα: 23-24, 13-27, 17-15, 10-19
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης): Κονδύλης 8 (2), Γιαννόπουλος Αν, Ανδρουλάκης 2, Δεμέναγας 11(2), Αυγουλάς, Αυδής 6,
Μωραίτης 13(2), Μορφονιός 11(2), Βουλγαράκης 6, Θεοδωράκης 5, Καραμπίνος, Βαρσάμος 1.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καράμπελας): Σκάνδαλος 19 (1), Τζώρτζης 6 (2), Παπαγεωργίου 2, Καραβανάς 4, Θεοδωράκος 9 (3), Γαλίτης, Πρίτσος 19 (1), Κόλλιας 6, Χατζόγλου 4, Λαζαρίδης 16 (4), Βλάμης, Αλτσαντζής.

ΑΚΡΑΤΑ-ΑΟΠΦ 67-79
Τα δεκάλεπτα: 12-26, 24-19, 17-19, 14-15
Διαιτητές: Ντάσης-Ξηροκώστας
Ακράτα (Ζηζηλας-Βαρβιτσιώτης): Δορλής, Βασιλάτος, Μουρατίδης 29 (2), Κατωπόδης 22 (1), Πολυδέρης, Κώστας, Γιαννούλης 12, Κυρίτσης 3, Γιόβας 1.
Παλαιό Φαληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 10, Μαυροειδής 4, Πρόγκας, Γραμματικός 12 (2), Τσορμπατσιόγλου 1, Βούζας 8 (2), Βαλιώτης, Σαρδάνης, Σολωμός 12, Αγγελόπουλος 11, Τσαπρούνης 21.

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 71-73
Τα δεκάλεπτα: 22-22, 44-39, 51-61, 71-73
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ (Δεράος-Πολίτης): Αναστασόπουλος 3 (1), Βουρνάς 26 (1), Τριπολίδης, Σπύρου, Θανόπουλος 16 (3), Παπαβασιλόπουλος 17 (1), Σούντρης, Λαμπρόπουλος 2, Χατζηκάλφας, Γαλάνης, Δημάκος 4, Κουκουλομμάτης 3(1).
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ (Λιτόπουλος-Καυκής): Γραμματίκας 1, Κελαϊδής 14 (1), Φώτσης 18, Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 2, Πλευράκης, Οουντίντζο-Βλαδίτσης 12, Πατσαντζόπουλος 2, Ταταράκης 4, Μπάζιος 8(1), Ετζιάκα 12, Παντζούρης.

A.E.N.K.-AXAΓIA 82 69-61 (παρ.) (54-54 κ.α.)
Τα δεκαλεπτα: 14-7, 17-19, 10-12, 13-16, 15-7
ΑΕΝΚ (Λαδικός): Δουβλής 9 (1), Μακρυγιάννης 20 (2), Οικονόμου 9 (1), Πρέκας, Μανούσος 7, Μιχαλάκης 16 (2), Φασιανός 6(1), Φραγκιαδάκης 2, Γούνης, Μαντζάκος.
ΑΧΑΓΙΑ 82 (Μπαζίνας-Γκοργκόλης): Τασόπουλος 17(1), Μπουρδάνος 16(2), Κωσταντινόπουλος, Καλογιάννης 4(1), Φρατζής 2, Τάρναρης 13(2), Χριστοδουλόπουλος 6, Λυμπέρης 3(1).

ΓΣ Κορωπίου – ΣΔΥ Τρίπολης 69-55
Διαιτητές: Ξυλάς, Αντωνίου
Τα δεκάλεπτα: 22-13, 34-31, 46-42, 69-55
ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος-Κουκουζέλης): Ιωάννου 3 (1), Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 25 (3), Κεχρής 1, Τετζεράκης, Κλασίδης 7 (1), Μερκούρης 4, Αργυρόπουλος 5 (1), Γκιόκας, Κουτουφάς 22 (2), Σταμάτης 2.
ΣΔΥ Τρίπολης (Αλικάκος, Μπαλής): Χατζόπουλος 5(1), Καλούδι 2, Παππάς, Νταγιάντης, Μικρός, Μπαλής 16, Σινανάι 8 (2), Σπυράκος 6 (2), Μπούρης 7 (1), Καρλής 3, Αγγουράς 8.

Βαθμολογία:

1. ΑΟ. Π. Φάληρο 21 (10-1) 11
2. Ηλυσιακός 20 (9-2) 11
3. ΚΑΟ Κορίνθου 19 (8-3) 11
4. Αχαγιά ’82 18 (7-4) 11
5. Νέο Ληξούριο 18 (8-2) 10
6. Άρης Νίκαιας 18 (7-4) 11
7. Κορωπί 18 (7-4) 11
8. Παναχαϊκή 17 (6-5) 11
9. Γλαύκος 15 (5-5) 10
10. ΑΕΝΚ 15 (4-7) 11
11. Χαλάνδρι 13 (2-9) 11
12. Ακράτα 12 (1-10) 11
13. Τρίπολη 12 (1-10) 11
14. ΑΟ Ερμιόνης 12 (1-10) 11

Επόμενη αγωνιστική (12η, 12/1):
ΝΕΟΛ-Κορωπί
Ερμιονίδα-Γλαύκος
Τρίπολη-Ακράτα
ΑΟΠΦ-Χαλανδρι
Αρης Νικαιας-ΚΑΟΚ
Παναχαϊκή-Κηφισιά
Αχαγιά 82-Ηλυσιακός

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Την Τρίτη (9/6) η συνέντευξη Τύπου του Γιαννακόπουλου

Γνωστή έγινε η νέα ημερομηνία και ώρα της πολυαναμενόμενης συνέντευξης Τύπου του Δημήτρη Γ…