Κεντρική Διεθνή Δύσκολη νίκη για Φενέρμπαχτσε

Δύσκολη νίκη για Φενέρμπαχτσε

nado decolo fenerbahce bursaspor

Η Φενέρμπαχτσε πραγματοποίησε κακή εμφάνιση κόντρα στην Μπούρσασπορ και λίγο έλειψε να το πληρώσει. Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς ζορίστηκε σε όλο το ματς, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν άκρως ανταγωνιστικοί για 40 λεπτά, αλλά κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη (86-83) με πρωταγωνιστική τον ΝτεΚολό και καθοριστικό τον Μαχμούτογλου.

Η Μπούρσασπορ από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε τις προθέσεις της, καθώς προηγήθηκε με 23-17. Η Φενέρμπαχτσε ισορρόπησε το παιχνίδι και το έφερε στα ίσια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (39-39). Το παιχνίδι συνέχισε να είναι ντέρμπι και στο δεύτερο μέρος και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Η ομάδα του Ομπράντοβιτς χρειάστηκε τις δύο εύστοχες βολές του Μαχμούτογλου στο τέλος για να κλειδώσει τη νίκη (86-83).

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Νάντο ΝτεΚολό, που τελείωσε το ματς έχοντας 29 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 39-39, 67-64, 86-83