Κεντρική Διεθνή Πρίφτης-Ιτούδης σημειώσατε 1!

Πρίφτης-Ιτούδης σημειώσατε 1!

Πρίφτη

Τον Δημήτρη Πρίφτη ανέδειξε νικητή ο “ελληνικός εμφύλιος” της ρωσικής λίγκας αφού η Ούνικς Καζάν κέρδισε με 94-86 την ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Δημήτρη Ιτούδη!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με τον Έρικ ΜακΚόλουμ να είναι σε φοβερή μέρα ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και έφτασαν σε μια μεγάλη νίκη.

Ο Αμερικανός γκαρντ ήταν κορυφαίος των νικητών έχοντας  30 πόντους, 6/8 τρίποντα και 4 ασίστ, με τον Ρέιμαρ Μόργκαν να ακολουθεί με 24 πόντους και 5 ριμπάουντ. Ο Βαγγέλης Μάντζαρης σε 17 λεπτά συμμετοχής δεν κατάφερε να σκοράρει ενώ είχε 3 τελικές πάσες και 2 ριμπάουντ.

Από πλευράς φιλοξενούμενων ξεχώρισε ο Μάικ Τζέιμς με 19 πόντους, 8 ασίστ, 6 ριμπάουντ, με τους  Γιάνις Στρέλνιεκς και Γιόχαν Βόιγκτμαν να έχουν από 12 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 36-41, 62-64, 94-86