Κεντρική Elite League Παγκράτι – Απόλλων Πάτρας 58-76

Παγκράτι – Απόλλων Πάτρας 58-76

tsamis apollon patras

Ακόμη μία νίκη πανηγύρισε ο Απόλλωνας Πάτρας στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, καθώς επικράτησε με 76-58 του Παγκρατίου στο Μετς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πλήρη έλεγχο στην αναμέτρηση και πήραν σχετικά εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο πρώτο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να έχει τα ηνία του σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και εκτόξευσαν τη διαφορά στους 12 πόντους (48-60). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι. Η ομάδα της Πάτρας είχε τον πλήρη έλεγχο και πήρε τη νίκη με 76-58.