Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Μία μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Νίκη Βόλου, καθώς επικράτησε εντός έδρας των Ικάρων Τρικάλων με 79-78 και παρέμεινε στην πρώτη θέση του 1ου Βόρειου Ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας. Το 7 στα 7 έκανε ο Αίολος Τρικάλων (έχει έναν αγώνα λιγότερο), ο οποίος νίκησε στην έδρα του τον ΣΚ Ιωαννίνων με 71-66 και συνεχίζει την αήττητη πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε μεταξύ του ΑΓΣ Ιωαννίων με τη Μελίκη, με τους φιλοξενούμενους τελικά να παίρνουν τη νίκη στον πόντο (61-62). Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της και η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία επικράτησε εντός έδρας των Τιτάνων Παλαμά με 74-65. Σπουδαίο διπλό πήρε ο Ολυμπιακός Βόλου, που νίκησε τους Αετούς Βέροιας με 72-61.

Τέλος, το ροζ φύλλο κατέκτησε και ο Αριστοτέλης Φλώρινας, που κέρδισε με 71-60 την Αριδαία.

Αποτελέσματα:

Αετοί Βέροιας – Ολυμπιακός Β. 61-72
Αναγέννηση Καρδίτσας – Τιτάνες Παλαμά 74-65
Αίολος Τρικάλων – ΣΚ Ιωάννινα 71-66
Αριστοτέλης Φλώρινας – Αριδαία 71-60
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Μελίκη 61-62
Νίκη Βόλου – Ίκαροι Τρικάλων 79-78
Ρεπό: Φαίακας Κέρκ.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης 61-62
Τα δεκάλεπτα: 23-16, 34-33, 51-47, 61-62
Διαιτητές: Μελανίδης-Ιορδανίδης
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 19(4), Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 10(3), Παπανικολάου, Μάκης 3, Παπαδόπουλος 6, Δαβάνης 12, Φίλιος 11.
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 14(3), Μαυρίδης 15(2), Στοϊτσης 10(2), Λαπατούρας 2, Ημερίδης 15(1), Λέφας, Ρογγότης 6.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 79-78
Tα δεκάλεπτα: 24-14, 41-34, 60-53, 79-78
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας1, Καραγεώργος 5 (1), Σιμάκης 4, Ακούνια-Ρόχας, Κουτίνας 21, Τσώλης 12 (1), Τάσσος 26, Δελεντζές, Σταυροθεόδωρος, Σσαριμπαλίδης 10 (2), Αναγνωστίδης.
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 1, Μπαρμπαρούσης 3, Φρυδάς, Βλάχος 17 (1), Κολότσιος 9 (3), Κρεμμύδας 7 (2), Κατσαρές 18 (3), Τζορμπατζάκης, Ραμμίδης, Γεωργόπουλος 4, Μπάρδας 3, Μακρής 16 (1).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 74-65
Δεκάλεπτα: 18-18, 41-36, 54-50, 74-65
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Γεωργούλης
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 13(3), Πανταζής, Ντούρλιας, Γεωργαντζάς 5(1), Δίκαρος 8, Κοβάτσεβ 5(1), Τσέλιος 15(3), Αργύρης 2, Αντωνίου 7(1), Καλλιάρας 16, Νότος 3(1), Μπιρνάρας.
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 9, Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 16, Σφακιανός 3(1), Ξένος, Τσούμας 19(3), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 4, Σκουφεζής 11(1), Αρχοντούλης.

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΑΡΙΔΑΙΑ 71-60
Δεκάλεπτα: 12-12, 31-29, 53-45, 71-60
Διαιτητές: Σιταρίδης-Κωνσταντινίδης
Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 31(9), Τσιάμης 2, Παπαγρηγορίου 1, Γκόνος 15(1), Γκουτζιομήτρος 11, Μπέλλης, Σαββίδης 6(1), Βίτκας, Παπούλιας, Καραδήσογλου 3, Σαπουνάς, Μαρμαρινός 2.
Αριδαία (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(2), Πέτκος, Τοπαλίδης 2, Πετρούδης, Πονόπουλος 2, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 8(2), Αμπάρης, Γεωργάκης 11, Μακρόπουλος 15(1), Παουλεάνου 2, Στρέπκος 5.

Βαθμολογία:

  1. Νίκη Βόλου 15 (7-1)
  2. Αίολος Τρικάλων 14 (7-0)
  3. ΣΚ Ιωάννινα 13 (5-3)
  4. ΓΑΣ Μελίκη 12 (5-2)
  5. Τιτάνες Παλαμά 12 (4-4)
  6. Αναγέννηση Καρδίτσας 11 (4-3)
  7. Αετοί Βέροιας 11 (4-3)
  8. ΑΓΣ Ιωαννίνων 11 (3-5)
  9. Ίκαροι Τρικάλων 10 (3-4)
  10. Ολυμπιακός Βόλου 10 (3-4)
  11. Αριστοτέλης Φλώρινας 10 (2-6)
  12. Αριδαία 8 (1-6)
  13. Φαίακας Κέρκυρας 7 (0-7)

Επόμενη αγωνιστική:

Ολυμπιακός Β. – Αναγέννηση Καρδίτσας
Τιτάνες Παλαμά – Αίολος Τρικάλων
ΣΚ Ιωάννινα – Φαίακας Κέρκ.
Αριδαία – Αετοί Βέροιας
Ίκαροι Τρικάλων – Αριστοτέλης Φλώρινας
Μελίκη – Νίκη Βόλου
Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζει να βρίσκεται ο Μακεδονικός, καθώς κέρδισ…