Κεντρική Διεθνή Έσπασε το αήττητο της Χίμκι η Λοκομοτίβ!

Έσπασε το αήττητο της Χίμκι η Λοκομοτίβ!

58cd89cf will cummings lokomotiv

Στην πρώτη της φετινή ήττα στην VTB league υποχρέωσε την Χίμκι η Λοκομοτίβ Κουμπάν, επικρατώντας με σκορ 94-89 μέσα στην Μόσχα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με προβάδισμα έξι πόντων (40-46). Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Κουρτινάιτις βρήκαν ρυθμό και κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν διψήφια διαφορά στο τέλος του (68-57).

Η τέταρτη περίοδος ήταν καταστροφική για τους γηπεδούχους που επέτρεψαν στην ομάδα του Πασούτιν να πετύχει 37 πόντους και να φτάσει στην νίκη.

Κάμινγκς και Κουζμίνσκας ήταν οι κορυφαίοι των νικητών με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ για την Χίμκι πρώτος σκόρερ ήταν ο Αλεξέι Σβεντ με 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 40-46, 68-57, 89-94