Κεντρική Διεθνή Διπλό στην Τουρκία η Ντιζόν!

Διπλό στην Τουρκία η Ντιζόν!

dijon

Μεγάλη νίκη πήρε η Ντιζόν στην Τουρκία, αφού διέλυσε την Μπεσίκτας με σκορ 98-65, παραμένοντας στην πρώτη θέση του 4ου ομίλου του BCL.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ.

Στην επανάληψη οι Γάλλοι μπήκαν αποφασισμένοι να αποδείξουν ότι είναι το αφεντικό στην αναμέτρηση και πήραν διαφορά ασφαλείας στην τρίτη περίοδο (65-52) την οποία διεύρυναν στο τέταρτο δεκάλεπτο φτάνοντας σε μια σπουδαία νίκη.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ούλμερ με 23 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 7 κλεψίματα, με τους Σάλομον και Χολμς να ακολουθούν με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Για την τουρκική ομάδα  ξεχώρισε ο πρώην παίκτης της ΑΕΚΤζόρνταν Θίοντορ με 19 πόντους και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 37-38, 52-65, 98-65