Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Μόνος πρώτος είναι στην βαθμολογία της Α’ ΕΣΚΑΝΑ ο Ίκαρος Καλλιθέας αφού επικράτησε με 59-52 επί της Ελευθερίας στο Μοσχάτο, στο ντέρμπι κορυφής της κατηγορίας.

Παράλληλα, στην μια νίκη διαφορά με την Ελευθερία Μοσχάτου είναι πλέον Ταταύλα και Πορφύρας, καθώς αμφότεροι πήραν εύκολες νίκες κόντρα σε Πόλι Καλλιθέας και Αστέρα Αγίου Δημητρίου με 102-71 και 61 -80 αντίστοιχα.

Μόνη πέμπτη είναι πλέον η Ευράλη αφού πήρε μεγάλο διπλό κόντρα στην ισόβαθμη Δραπετσώνα κερδίζοντας με 73-51. 

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕ Καλλιθέας και την Ηλεκτρούπολη, καθώς η πρώτη επικράτησε με 82-71 της Δάφνης Αγίου Δημητρίου, ενώ η δεύτερη είχε εύκολο έργο κερδίζοντας 73-46 τον Ίκαρο στην Νέα Σμύρνη.

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
8η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :      

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 61-80
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΕΥΡΥΑΛΗ 51-73
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 52-59
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 82-71
ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 72-85
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 46-73
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 102-71

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 82-71
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας,. Πλατέλα , Σίμα
Δεκάλεπτα: 22-20, 28-41, 54-56, 82-71
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Κωνσταντώνης): Παπάζογλου 9, Σμυρνής 15(3) , Καραγιώργης 7, Ιμαριάγκμπε 2, Λάμπρου 6 ,Πάσμα 1, Παπαζαφειρόπουλος 15, Τσιμπούκης 25(4), Μαυρομανωλάκης , Καραγιάννης 2
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Σολούκος 6, Τσίλαγας 17(2), Κιουρτζίδης 13(2) , Ιορδάνου 4, Σωτηρόπουλος 5(1) , Βούτας 14, Τσίκας , Τσιούτσιας , Κατσαρέας 4, Τσακίρης 5(1) , Αλεβίζος , Κατσούλης 5

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 61-80
Διαιτητές: Κηπώσης, Χρόνης, Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα: 16-21, 30-41, 42-60, 61-80
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Ρίμπας): Συριανός 11(3), Φωστέρης 11(3) , Μουζάκης 1, Φωσσές , Δούβος 4, ¨Αμερσονς 2, Κουκουβάκης , Ακρίβος 5(1) , Μαρόπουλος 8(1) , Τσιγκάκος 4, Χάϊδος , Μπακλαβάς 15(1)
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης): Οικονόμου 7 , Θεολογίτης 8, Γιαννόπουλος 12(1) . Φωτόπουλος 14(3), Παπαργυρόπουλος 16(2) , Λεκάκης 7(1) , Κωνσταντίνου 5(1) , Λιαδής 4, Συμεωνίδης 7

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 51-73
Διαιτητές: Κιουλάφας , Ασλανίδης , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 12-20, 33-40, 42-53, 51-73
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολιτης , Παππάς): Λύτρας , Αρμανίδης , Σαγρής 7(1) , Καρελλάς 17(2) , Καρλάφτης , Πεζιρκιανίδης 9, Καμπούρης 2 , Καλής 11(1) , Τσίρμπας , Τσελέκος 5, Μωυσίδης , Κατσίπης
ΕΥΡΥΑΛΗ (Σιγλέτος, Κακκαβάς): Τσακναρίδης 2, Μπατής , Δορκοφίκης 6(2) , Ψυχογιός 9(3), Εμμανουηλίδης 6 , Αγγελίδης 6, Μαλτέζος 5, Βαθρακοκοίλης 13(2) , Γεωργουσόπουλος , Παπαδόπουλος 1, Αποστόλου 3(1) , Μπούτος 22

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 52-59
Διαιτητές: Πηλοϊδης, Τσαχάκης, Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 21-19 , 32-28 , 42-42 , 52-59
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Σίμος, Δολιανίδης): Μαρκουίζος 6, Γιαννόπουλος , Παυλιάς, Δέλλιος 3(1), Ντόσκορης 7(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης 20, Κατσούρης 10(2), Νικολαϊδης 3(1), Ζενέλι 2, Κιούσης 1, Κρεμαστούλης .
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος, Κεφαλίδης): Γεωργιάδης 12(2), Τσιπίδης 8, Ιωακειμίδης 3(1), Τσιγγενόπουλος 6, Λαμπρόπουλος 16(1), Μούτσα, Παπαφωτίου, Βλασσόπουλος 8, Τζαγγαράκης 4, Περσίδης 2, Βαμβακούσης.

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ-ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 46-73
Διαιτητές: Μαυρέλης, Γεωργόπουλος, Πέππας
Δεκάλεπτα: 14-11, 29-37, 38-54, 46-73
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Τσιτσόπουλος): Πατουλίδης ,Κολοβέρος 7 , Χόρτσας 6(1) , Αρμάος 2, Μακρυνιώτης , Γιαννακόδημος 6, Πουλιανός , Αντωνούσος 16, Μοροχλιάδης , Καρούτας , Υμερι 9
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Δέδες): Φειδάς 3(1) , Μούκας 3(1) , Γεωργούλης 19(2), Τσεπαπαδάκης 9, Κώνστας 2, Κουζήνογλου 3, Κυριακόπουλος 11(1), Μπολουδάκης 11, Φυτσιλής , Κώης 9(1) , Κούκουρας 3(1)

ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 102-71
Διαιτητές: Αναστασίου – Αυγερινός -Μπερετσός
Δεκάλεπτα: 33-16, 57-41, 83-57, 102-71
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Μαστρογιάννης): Θεοχάρης 2, Βελιζιώτης 14(2), Μπίρμπας 18, Καλούδης 13(3), Λάβαρης 14(1), Δενδρινός, Χασάπης 9(1), Χουλιάρας 14(3), Μακρυγιάννης 7(1), Λουλούδης 3
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θάνος-Νίκας): Καβελάρης Μ. 3(1), Σέττος 17(2), Λαμπρόπουλος 4, Φιλίππου 5(1), Κασπαριάν 12(2), Σαράκης 3(1), Καβελάρης Ι. 9(1), Δήμου 2, Ζολώτας 4, Αρκουμάνης 12(4), Μπογδανίδης

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):

1. Ίκαρος Καλλιθέας (8-0) 16
2. Ελευθερία Μοσχάτου (7-1) 15
3. Ταταύλα (6-2) 14
4. Πορφύρας (6-2) 14
5. Ευρυάλη Γλυφάδας (5-3) 13
6. Δραπετσώνα (4-4) 12
7. Ένωση Τραχώνων (4-4) 12
8. Πέραμα (3-5) 11
9. Δάφνη Αγίου Δημητρίου (3-5) 11
10. Πόλις Καλλιθέας (3-5) 11
11. Ηλεκτρούπολη (3-5) 11
12. ΑΕ Καλλιθέας (3-5) 11
13. Αστέρας Αγίου Δημητρίου (1-7) 9
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης (0-8) 8

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ζαλγκίρις Κάουνας 85-82

Την 8η νίκη της στην φετινή Ευρωλίγκα πήρε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικρατώντας με σκορ 85-82 επί τ…