Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Η Ακαδημία Ελευσίνας ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής της Β΄ΕΣΚΑΝΑ, καθώς επικράτησε εύκολα του Φοίνικα Πειραιά με 85-61. Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν μαγική εμφάνιση και υποχρέωσαν τους πρωτοπόρους στη δεύτερη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Β΄ΕΣΚΑΝΑ
9η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 58-62
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 65-75
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 85-61
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 75-60
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 62-68
ΑΟΝΑ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 70-51
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 53-50

Τα φύλλα αγώνα :

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 75-60
Δεκάλεπτα : 18-24, 40-37, 62-54, 75-60
Διαιτητές : Καραβίτης , Σίμα , Ιωάννου
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Παππάς Βλουτής ): Αποστολάκης 5(1), Συμεωνίδης, Πετρόπουλος 5, Κουτρόπουλος 11(3), Σκουμής 19, Αγραπίδης 5(1), Τσαγγαράκης 16, Δημητρίου, Φλέγγας 6, Κορτέσης, Παπαγιαννόπουλος, Αλεξανδρόπουλος 8(2)
ΕΝ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος , Καρανίκας ): Λιούλης 6, Ποντικίδης Μ., Ποντικίδης Π., Μουστάκας, Ρόκας 12(3), Σάμπλι, Ασημόπουλος, Μπαλάφας 5(1), Γρηγοράκος 8(1), Μοδάκης 21(3), Καρράς 8, Σαμαράς.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 65-75
Διαιτητές : Τσαχάκης Πλατέλα Μπερέτσος
Δεκάλεπτα : 21-17, 34-35, 51-56, 65-75
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας, Κουκιάς): Χριστοδουλόπουλος , Στεφανής 10, Στουραίτης 7(1), Tσεμπελής 7 , Τόμπρος , Σαμουρέλης 8(1) , Αντιπάτης 22(2) , Μπούζας , Παπαδάκης 11(1)
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Τσιρονιάν) : Χιωτίνης, Στεργίου 17(2) Τομαρόπουλος , Καραϊκσάκης 16(4), Γουσέτης , Μουζακιώτης 9(1), Παππάς 16 , Κατσικάκης 3, Κολοκούρης 5(1) , Χαλκίτης , Καλτσάς 9.

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 62-68
Διαιτητές: Κονταράτος – Γεωργόπουλος – Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 14-19, 30-32, 45-45, 62-69
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος, Μαγγιώρος): Δούκας, Κοροπούλης 7 (1), Βελισσαράκος 1, Λαδάς 3 (1), Ρόκας, Πλατσικούδης 4, Τόμπρος 3, Καρτζόγλου 14 (2), Χαραλαμπίδης 11 (1), Γραμματικός 11, Τσικούρας, Σπυρίδωνας 8
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Καλυβιανάκης): Λουλούδης, Πέττας 16 (3), Παυλίδης, Ντώνη 6, Βαρλάς 10 (2), Καρασούλας 2, Ιωαννίδης 3, Καπατσούλιας 3, Κάβουρας 6 (2), Τσουκαλάς 20 (1), Τζορτζοριάν 2.

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 58 64
Διαιτητές : Κιουλάφας , Αντωνέλλου , Καλαρέμας
Δεκάλεπτα : 06-19, 30-29, 49-41, 58-64
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλαντζής, Βουρλιάς): Ζέρβας , Δελής 14(4)Νικολάκης , Μωυσίδης 5 , Μούστα 9 , Παπαδάκης 8 , Αλεξανδράκης 6 , Μαρκόπουλος 4, Μπελάς , Κοντίνος 3(1) , Ανδρεαδάκης , Καλαντζής 9(1)
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Τάγκαλος) : Χαριτωνίδης 7 , Γιοβάς 5, Μαυροειδάκος 1, Μυλωνάς , Μαραγκόπουλος 25, Χάλαρης 4, Χαλκιάς 8, Σερελέας , Στεργίου 9(3) , Λαζάρεβιτς Κ. 3(1) , Βουρδέλης 2, Πεταλάς.

ΑΟΝΑ –ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 70-51
Διαιτητές: Ασλανίδης , Χρόνης ,Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 14-6, 29-12, 59-30, 70-51
AONA (Πέρρος, Παπαδημητρίου ): Pαζής 3(1), Mπριασούλης 5, Λουπάσης 2, Πηλιούνης 21(1), Kοτζαγεωργίου 4, Bαρδαβάς 12(1), Kουτσολιάκος 13 , Ψάλτου 3(1), Zαντιώτης 5 , Λούγαρης 2
ΠANNEAΠOΛIKOΣ (Kανδύλης , Τιτάκης ): Mπέλλος 4, Πρινέας 5(1), Tριανταφύλλου 2, Γιαννακής 3(1) Tριάντης , Παγίδας 10, Γιανδήμας 6, Mουστάκος E, Kατράνης 17, Mουστάκος I.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 53 50
Διαιτητές : Κηπώσης-Πέππας-Καψαρίδης
Δεκάλεπτα : 14-11,26-23,41-32,53-50
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου Ν, Ποτόσογλου Μ): Φωτεινάκης 13(1), Ραλλάκης 5(1), Ποπόνας, Γαβρίλης Σ., Στάθης, Γρυπάρης 3, Τσαούρδας 16(4), Γεωργίου 7(2), Γαλετάκης 4 ,Ταπάσκος, Γαβρίλης Β, Στρατής 5
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος,Γεωργάκης): Χρήστου 4, Μπουλαντζας 4, Τζιώτης 1, Νταβός 8(2), Μπακάλης 6(1), Κοιτάς, Τζίτζης, Συρίγος 15(1), Γιαννακόπουλος 11(1), Παπαμάρκος, Χατζόπουλος 1.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 85-61
Διαιτητές : Αναστασίου , Αυγερινός , Φ. Πηλοίδης
Δεκάλεπτα : 16-09 , 43-27 , 71-45, 85-61
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης): Ηλιάδης 17(3), Βαμβακίδης 19(2) , Χεργκελετζής 11(1) , Αβραμίδης Ι. 14 , Κοντούλης 9, Ντομαλής , Παπαδημητρίου , Μιχαλούτσος 5, Αχείμαστος 9
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης , Μονδερά): Κύριος 11, Μπιτζής Δ. 8, Χαϊδάς , Κατσαγάνης 18, Δεβεζόγλου 3, Δημητρακούλης 6, Κόγκας 6(2) , Λέσι , Χαριάτης 5(1) , Παπαγεωργίου 4, Λάτσης , Πολύχρονος

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες) :

1.Φοίνικας Πειραιά (7-2) 16
2.Ακαδημία Ελευσίνας (6-3) 15
3.Γλυφάδα (6-3) 15
4.Σούρμενα/Ελληνικό (6-3) 15
5.Ερμής Αργυρούπολης (6-3) 15
6.ΑΟΝΑ (6-3) 15
7.Πήγασος Κορυδαλλού (5-4) 14
8.ΕΑ Νικαίας (5-4) 14
9.Ένωση Νέας Περάμου (5-4) 14
10.Τερψιθέα (4-5) 13
11.Προοδευτική (3-6) 12
12.Φιλία Περάματος* (2-6) 10
13.Πειραϊκός (1-8) 10
14.Παννεαπολικός* (0-8) 8

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…