Κεντρική Διεθνή To 4/4 έκανε η Χάποελ, ισόβαθμη με ΑΕΚ η Ράστα Βέχτα

To 4/4 έκανε η Χάποελ, ισόβαθμη με ΑΕΚ η Ράστα Βέχτα

hapoel

Το αήττητο και μαζί την πρώτη θέση στον όμιλο της ΑΕΚ στο BCL διατήρησε η Χάποελ Ιερουσαλήμ, επικρατώντας με σκορ 112-94 επί της Ανβίλ αν και τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο (52-53).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι παίρνοντας την νίκη με πρώτο σκόρερ τον Σουλεϊμάν Μπράμο που είχε 33 πόντους με 13/14 σουτ, και τους Φελντέιν και Μπράουν να ακολουθούν με 23 και 21 πόντους αντίστοιχα.

Παράλληλα, το ίδιο ρεκόρ με τους κιτρινόμαυρους έχει Ράστα Βέχτα, που κέρδισε την Αντβέρπ στο Βέλγιο με  81-74. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο  Ισμαήλ Γουέινραϊτ με 16 πόντους με τον Στιβ Βαστούρια να ακολουθεί με 15.