Κεντρική Διεθνή Νέα Νίκη για την Ούνικς του Πρίφτη

Νέα Νίκη για την Ούνικς του Πρίφτη

mantzaris3

Πρωτοπόρος του ομίλου της έμεινε η Ούνικς Καζάν, επικρατώντας της Μπρέσια με σκορ 77-63, ανεβαίνοντας στο 5-1, με τους Ιταλούς να υποχωρούν στο 3-3.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν απαντήσεις στους γηπεδούχους για να έρθει το ημίχρονο με τους παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη να προηγούνται με τρεις πόντους (37-34).

Στην επανάληψη ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν πιο συγκεντρωμένοι αυξάνοντας σημαντικά το προβάδισμα τους για να φτάσουν τελικά στην άνετη επικράτηση με το 77-63.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι ΜακΚόλουμ και Σμιθ έχοντας 20 και 19 πόντους αντίστοιχα.

Ο Βαγγέλης Μάντζαρης έμεινε στους 2 πόντους σε 29:17 με μόλις 2 βολές αλλά και  3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα, ενώ ο Καϊμακόγλου δεν αγωνίστηκε.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 37-34, 59-51, 77-63.