Κεντρική Διεθνή Ήττα για Γαλατά και Όγκαστ από την Τρέντο με ανατροπή

Ήττα για Γαλατά και Όγκαστ από την Τρέντο με ανατροπή

zach auguste galatasaray doga sigorta istanbul photo galatasaray ec19

Σπουδαία νίκη πήρε η Τρέντο μέσα στην Τουρκία, κάμπτοντας την αντίσταση της Γαλατάσαραϊ κερδίζοντας με σκορ 81-76, υποχρεώνοντας την τουρκική ομάδα στην δεύτερη της ήττα στο Γιούροκαπ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με ένα +14 υπέρ τους για το 40-26 του ημιχρόνου, με τους Ιταλούς να κάνουν την ολική επαναφορά στην επανάληψη για να πάρουν τελικά την τρίτη τους νίκη φτάνοντας το ρεκόρ τους στο 3-3.

Κορυφαίος για τους ηττημένους ήταν ο Ζακ Όγκαστ ο οποίος είχε 17 πόντους με 6/9 δίποντα και 5/7 βολές,  9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους νικητές  πρώτος σκόρερ ήταν ο Τότο Φοράι (19π.), με τον Άαρον Κραφτ να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 40-26, 61-56, 76-81