Κεντρική Basket League Ηρακλής-Λαύριο 92-62

Ηρακλής-Λαύριο 92-62

live streaming iraklis lavrio

Πειστική εμφάνιση και νίκη για τον Ηρακλή που επικράτησε με σκορ 92-62 επί του Λαυρίου στο Ιβανώφειο, σε ένα παιχνίδι που είχε πολλούς διακριθέντες στην επίθεση. Με αυτή την νίκη ο γηραιός βελτίωσε το ρεκόρ του σε 4-5 με την ομάδα του Χρήστου Σερέλη να υποχωρεί σε 5-4.

Πολύ δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι ο Ηρακλής και με ηγέτη στην επίθεση τον Χάνλαν πήρε διαφορά 11 πόντων στο πεντάλεπτο (17-6). η διαφορά μεγάλωσε στην λήξη του δεκαλέπτου με τρίποντο του Ζάρα που διαμόρφωσε το 27-13.

Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά βελτιώνοντας την άμυνα τους και μείωσαν στους 10 με τρίποντο του Άουτλο στο φινάλε του ημιχρόνου με ένα επιμέρους 14-18 για το 41-31.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν το παιχνίδι και ανέβασαν την διαφορά στους 2 με τρίποντο του Χάνλαν (47-35). Στην συνέχεια ο γηραιός συνέχισε να βρίσκει λύσεις στην επίθεση για να τον βρει με προβάδισμα 7 πόντων στην λήξη της τρίτης περιόδου (66-49). Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το Λαύριο να μην μπορεί να επιστρέψει στο παιχνίδι, και τον Ηρακλή έχοντας πολλούς πρωταγωνιστές στην επίθεση να φτάνει στην τελική επικράτηση με 92-62.

Τα δεκάλεπτα: 27-13, 41-31, 66-49, 92-62