Κεντρική Elite League Αμύντας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 79-89

Αμύντας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 79-89

diagoras driopideon

Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων πανηγύρισε ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα,  καθώς επικράτησε εκτός έδρας τον Αμύντας με 89-79. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, δεν άφησαν περιθώριο αμφισβήτησης και άφησε τους γηπεδούχους χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.

Ο Διαγόρας από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε τις προθέσεις του και με εξαιρετική επίθεση προηγήθηκε με 25-19. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να κάνουν πάρτι και “διέλυσαν” κάθε αμυντικό σχέδιο των γηπεδούχων. Η ομάδα του Χούμπαυλη στη δεύτερη περίοδο πέτυχε 30 πόντους και εκτόξευσε τη διαφορά στους 21 πόντους (34-55). Στο δεύτερο ημίχρονο, όπως ήταν φυσικό, δεν άλλαξε κάτι.

Ο Διαγόρας συνέχισε να έχει ον πλήρη έλεγχο και πανηγύρισε τη νίκη με 89-79.

Περισσότερα σε Elite League

Elite League: Τα αποτελέσματα των play off/ play outs

Πήρε προβάδισμα ο  Ηρακλής. Τα αποτελέσματα των play off/ play out. Ο Ηρακλής επικράτησε τ…