Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Ασταμάτητοι είναι ο Ίκαρος Καλλιθέας και η Ελευθερία Μοσχάτου στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ, αφού αμφότερες διατήρησαν το απόλυτο παίρνοντας την 7η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Ο μεν Ίκαρος επικράτησε με 85-53 επί της Δραπετσώνας, με την Ελευθερία Μοσχάτου να περνάει από την έδρα της ΑΕ Καλλιθέας, επικρατώντας με 69-50.

Παράλληλα, νίκη στο ντεμπούτο του στον πάγκο της Ευράλης πήρε ο Βασίλης Συγλέτος, αφού η ομάδα του επικράτησε με 76-66 επί του Αστέρα Αγίου Δημητρίου, ενώ με νίκη συνέχισε και ο Πορφύρας επικρατώντας επί του Περάματος με 64-57.

Παράλληλα, μεγάλο διπλό πήρε ο Πόλις Καλλιθέας επικρατώντας με 78-68 επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου, ενώ ο Ταταύλα αν και δυσκολεύτηκε πήρε το τρίτο διπλό της αγωνιστικής κόντρα στην Ηλεκτρούπολη, κερδίζοντας με 74-72.

Α΄ΕΣΚΑΝΑ
7η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα : 

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ  64-57
ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 76-66
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ – ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 85-53
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 50-69
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 68-78
ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 81-64
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ  72-74

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 85-53
Διαιτητές : Αναστασίου Κηπώσης Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα : 21-09, 43-18, 62-40, 85-53
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος , Κεφαλίδης): Γεωργιάδης 10(2), Τσιπίδης 10, Ιωακειμίδης 12(3), Τσιγγενόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 12(3), Μούτσα 14(1) , Παπαφωτίου2 , Βλασσόπουλος 5, Βαμβακούσης 3, Τζαγγαράκης 5, Περσίδης 7 , Μπάμπε 3
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς) : Σαγρής  7(1) , Αρμανίδης 12(2), Πατμανίδης , Καρελάς 7Καρλάφτης , Πεζιρκιανίδης 6(1) , Καμπούρης 2, Καλής 9(1), Λουτριώτης , Τσελέκος 5, Μωυσίδης 1, Κατσίπης 4.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΠΕΡΑΜΑ 64-57
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Ασλανίδης, Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα : 14-15, 29-25, 44-44, 64-57
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης) : Οικονόμου 6(1) , Θεολογίτης , Γιαννόπουλος 16(2) , Παπαδάκης 6 , Παπαργυρόπουλος 21(1) , Φωτόπουλος 8, Λεκάκης , Κωνσταντίνου 5, Λιαδής , Συμεωνίδης 2
ΠΕΡΑΜΑ (Ιμπραημάκης , Πασαγιάννης): Θωμάς 2, Τασσόπουλος 10, Γουρνάς 4, Γρύλλης 6(1) , Ιωάννου 4, Ντακούλιας 3(1) , Δαουτάκος , Τράμπαρης 14(2) , Κετέμα 8(2) , Παρασκευόπουλος , Πετράκης 6(2).

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 76-66
Διαιτητές : Παπαφωτίου , Σίμα , Αυγερινός
Δεκάλεπτα : 27-15, 45-37, 58-46, 76-66
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ( Σιγλέτος, Κακαβάς): Τσακναρίδης 1, Μπατής , Δορκοφίκης 3, Ψυχογιός 6, Εμμανουηλίδης 18(3) , Αγγελίδης 4, Μαλτέζος 4, Γεωργουσόπουλος 6(1) , Παπαδόπουλος , Φίλιππας Ν. , Μπούτος 19
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Ρίμπας): Συριανός 10(2) , Φωστέρης 18(4) , Ζαχαρόπουλος , Ακρίβος 3, Δούβος 17(1) , Άμερσον 10, Κουκουβάκης 2, Γιαννακόπουλος 2, Μαρόπουλος 1, Μπακλαβάς , Χάϊδος 3, Τσιγκάκος

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 50-69
Διαιτητές :  Καραβίτης, Κονταράτοος, Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 11-14 , 27-32 , 35-46 , 50-69
Α.Ε.ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  ( Καβάσιλας, Κωνσταντώνης ): Παπάζογλου, Σμυρνής 2, Καραγιώργης  4(1), Ιμαριάγκμπε 11, Λάμπρου 3(1), Πάσμα 7(1), Δανατζής, Παπαζαφειρόπουλος 9(1), Κολιούλης, Τσιμπούκης 10(2), Καραγιάννης 4
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 10, Γιαννόπουλος 2, Κολοφώτης, Δέλλιος 2, Ντόσκορης 5(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης 16 {10 ριμπ.}, Κατσούρης  17(2), Νικολαϊδης 2, Ζενέλι 7(1), Κιούσης 8(2), Παλουκάκος

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 68-78
Διαιτητές : Μπιτέρνας , Γεωργόπουλος, Νάκος
Δεκάλεπτα : 11-14, 33-31, 49-46, 65-78
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. ( Σπανός ): Γεωργόπουλος 14(4), Τσίλαγας 20, Κατσαρέας 2, Ιορδάνου 9, Σωτηρόπουλος , Βούτας 10(3), Γκιουρτζίδης , Τσιούτσιας , Σολούκος, Τσακίρης 2, Αλεβίζος 5, Κατσούλης 4
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θάνος, Νίκας): Καβελάρης Ηλ. 2, Σέττος 6, Αρκουμάνης 27(4), Λαμπρόπουλος 4, Φιλίππου 12(3) , Κασπαριάν 11(2) , Καβελάρης Ι. 12, Ζολώτας 4

ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 81-64
Διαιτητές : Χρόνης, Αυγουστόγλου, Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 19-15, 44-29, 58-48, 81-64
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος Φαραώ) : Υφαντόπουλος 4, Κούτρας 4, Πλατής 17(2) , Γκίκας 3(1) , Παπαδημητρακόπουλος 11, Καπέτσης 8(1), Καδδάς 4, Ξυνογαλάς 4, Ρούσσος 10, Καραχάλιος 2, Δάνα 12(2) , Σάννης 2
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ, (Τσιτσόπουλος ,Χότζα): Πατουλίδης , Κολοβέρος 5, Χόρτσας 17(1) , Αρμάος 3(1) , Γιαννακόδημος 17(1) Μανωλάκος , Κουλιανός 6 , Αντωνούτσος 6, Μοροχλιάδης , Καρούτας , Υμέρι 10.

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΤΑΤΑΥΛΑ 72-74
Διαιτητές: Τσαχάκης ,  Καλαρέμας , Μέλης
Δεκάλεπτα: 21-23, 38-39, 53-58, 72-74
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος -Δέδες): Σιμόπουλος 7(9 ριμπ.), Γεωργούλης 29(4), Παπαδημητρίου 3, Κώνστας, Κουζινόγλου 2, Κούκουρας 14(2), Λιακόπουλος, Κυριακόπουλος 3(1), Μπολουδάκης 6, Φυτσιλής, Κώης 8(2)
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης – Μαστρογιάννης): Θεοχάρης 16(10ριμπ.), Λουλούδης 3(1), Βελιζιώτης 11(1), Θαλασσινός 5, Μπίρμπας 12, Καλούδης 3,Λάβαρης 3(1), Χασάπης 6(2), Χουλιάρας 15(2), Μακρυγιάννης

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες) :

1.Ίκαρος Καλλιθέας (7-0) 14
2.Ελευθερία Μοσχάτου (7-0) 14
3.Ταταύλα (5-2) 12
4.Πορφύρας (5-2) 12
5.Ευρυάλη Γλυφάδας (4-3) 11
6.Δραπετσώνα (4-3) 11
7.Ένωση Τραχώνων/Δια (3-4) 10
8.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (3-4) 10
9.Πόλις Καλλιθέας (3-4) 10
10.Πέραμα (3-4) 10
11.Ηλεκτρούπολη (2-5) 9
12.ΑΕ Καλλιθέας (2-5) 9
13.Αστέρας Αγ.Δημητρίου (1-6) 8
14.Ίκαρος Νέας Σμύρνης (0-7) 7

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Λάμπης Χαραλάμπους
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης των Playoffs

Το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης των Playoffs της Stoiximan Bas…