Κεντρική Διεθνή Ζήσης και Πρέπελιτς…σκότωσαν την Μπρέσια!

Ζήσης και Πρέπελιτς…σκότωσαν την Μπρέσια!

nikos zisis joventut badalona photo joventut ec19

Την πρώτη της νίκη στο Γιούροκαπ πανηγύρισε η Μπανταλόνα, επικρατώντας με σκορ 81-68 επί της Μπρέσια, έχοντας σε πολύ καλή βραδιά τους Νίκο Ζήση και Κλέμεν Πρέπελιτς.

Το παιχνίδι στην αρχή του ήταν ένα ντέρμπι με τα όλα του με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα, με τους Ισπανούς να είναι μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο (17-14) και τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν με βραχεία κεφαλή στα αποδυτήρια (35-36).

Στην επανάληψη, η ομάδα του Νίκου Ζήση έλεγξε τον ρυθμό παίρνοντας προβάδισμα 5 πόντων στην τρίτη περίοδο (58-53), το οποίο διεύρυνε στην τέταρτη για το τελικό 81-68.

Κορυφαίοι για την Μπανταλόνα ήταν ο Πρέπελιτς, ο οποίος είχε 24 πόντους, με τον Ζήση να έχει 13 πόντους 5 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Για τους φιλοξενούμενους κορυφαίοι ήταν οι Αμπάς και Βιτάλι οι οποίοι είχαν 15 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 35-36, 58-53, 81-68

Μπαρτζώκας: «Να προσεγγίσουμε και τα επόμενα ματς σαν να είμαστε στο 0-0»

Στον τρόπο που θα πρέπει να προσεγγίσει ο Ολυμπιακός τα επόμενα παιχνίδια στάθηκε ο Γιώργο…