Κεντρική Διεθνή Ξέσπασε στο τέλος η Μονακό

Ξέσπασε στο τέλος η Μονακό

monaco oulm

Την τρίτη της νίκη στο Γιούροκαπ πανηγύρισε σήμερα η Μονακό, επικρατώντας με σκορ 82-65 επί της Ουλμ, σε ένα παιχνίδι που αρκούσε ένα ξέσπασμα των Γάλλων στο τελευταίο δεκάλεπτο για να τους χαρίσει την νίκη.

Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα για τρία δεκάλεπτα στους Γάλλους, έχοντας μάλιστα και μικρά προβαδίσματα στην αναμέτρηση, ωστόσο με ηγέτη τον Ένις η ομάδα του Μίτροβιτς, αφυπνίστηκε για τα καλά στην τέταρτη περίοδο και με ένα επιμέρους 26-10 έφτασε στην άνετη επικράτηση.

Για τους νικητές κορυφαίοι ήταν οι Ένις και Ο’ Μπράιεν που είχαν 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από πλευράς Ουλμ, ξεχώρισε ο Κιλιάν Χέις με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 35-38, 56-55, 82-65