Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του ομίλου του Βορρά

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του ομίλου του Βορρά

Τα Φάρσαλα επικράτησαν εντός έδρας του ΓΑΣ Κομοτηνής με 8674, για την 3η αγωνιστική του Βόρειου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε πολύ εύκολα εντός έδρας των Πρωτέα Γρεβενών με 8553. Ακόμα, ο Ερμής Λαγκαδά νίκησε εντός έδρας τον Έσπερο Λαμίας με 8164.

Με εκτός έδρας νίκες έφυγαν από Στρατώνι και Χαλκιδική οι ομάδες της Δόξας Λευκάδας και ΧΑΝΘ με 6573 και 6980 αντίστοιχα, ενώ από την άλλη πλευρά η Ευκαρπία πανηγύρισε τη νίκη στην έδρας της εναντίον της Καβάλας με 7359.

Πειραματικό και Πολύγυρος επικράτησαν αμφότερες εντός έδρας με 8074 την Γέφυρα και 7562 τον Αίαντα Ευόσμου.

Τα αποτελέσματα:
Ευκαρπία – Καβάλα 73-59
Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας 81-64
Μαχητές Πειραματικού – Γέφυρα 80-74
Στρατώνι – Δόξα Λευκάδας 65-73
ΠΑΣ Γιάννινα – Πρωτέας Γρεβενών 85-53
ΚΑΟΧ – ΧΑΝΘ 69-80
ΑΟ Πολυγύρου – Αίας Ευόσμου 75-62
Φάρσαλα – ΓΑΣ Κομοτηνή 86-74

ΜΑΧΗΤΕΣ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΓΕΦΥΡΑ 80-74
Τα δεκάλεπτα: 26-14, 48-39, 67-61, 80-74
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Ιωάν.-Δέλλας
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 8, Χατζηκυριακίδης 17 (3), Γεωργίου 4(1), Κουντουρατζόγλου, Μαυρίδης 11 (1), Ζιάκας 12 (2), Κλωνάρας, Σικαλίδης 15, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 9 (2)
ΓΕΦΥΡΑ (Μελετιάδης): Μπέγος 7 (1), Ματενίδης 17 (1), Μάρτζος 13 (1), Αποστολίδης 7, Τζουβάρας, Κιουρτζίδης 4, Ονάσογλου 9, Τσακαλέρης 12, Μασάδης, Κοτσάνος 2, Κολοκοτρώνης 8.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 85-53
Τα δεκάλεπτα: 18-8, 48-17, 69-28, 85-53
Διαιτησία: Θεοδώρου, Κοιμτζόγλου, Τζιοπάνος
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Κωστόπουλος): Νίκας 10 (2), Μαυρογιάννης 5, Καραγκιολίδης 5 (1), Ναούμης 20 (4), Μάντζιος 11 (1), Πάτρας 9 (1), Κωστούλας 7 (1), Μανάκας 11, Γιωτάκης 4, Τσίρμπας 3(1).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζιδης): Τζιοβάρας, Σισμάνης 4, Μαλούτας 11 (3), Μιχαηλίδης 5 (1), Βλάχος 5, Μπέσσας 9, Συλλάκος, Τακίδης 2, Πελίγκος 1, Μακρής, Πεχλιβανίδης 11(2), Κλωνάρας 5.

ΦΑΡΣΑΛΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 86-74
Τα δεκάλεπτα:16-25, 40-44, 62-62, 86-74.
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Κοντογιάννης-Παζώλης
ΦΑΡΣΑΛΑ (Γιασάρης-Ρίζος): Στάνκοβιτς 2, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 28 (3), Τσούμας Σ. 6, Βρεττάς 8, Πεταλωτής 26 (3),  Μουλάς 4, Δέσπος 3, Τσούκας 9 (3).
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 28 (5), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 11 (3), Καρκατσέλης, Λεχούδης 15 (2), Κυφωνίδης, Κουτσοβασίλης 9 (1), Τσουμπρής 2, Παπανδρεόπουλος 3, Γιουζελίδης, Σπέντζος , Χαλίλ 6.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΚΑΒΑΛΑ 73-59
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 30-27, 52-37, 73-59
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου – Παπαγερίδης
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χατζημιχαηλίδης 4, Τουλούπης 6, Κιούρκας, Χολέβας 14(1), Ουλουσίδης 3, Απιδόπουλος 4, Πλεξίδας 16(2), Χατζίδης 4, Γκαβέζος 2, Βαρίτης 18(4), Πρεδάρης 2, Χαρτόπουλος
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 2, Παντόπουλος, Λαμπρόπουλος 10, Σαββίδης, Αθανασιάδης 9(2), Αμπαράς 16(2), Πιεβάλιτσα 9(2), Φλιάτης 5, Νταλός 2, Αδαμόπουλος 6, Τεπετίδης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 81-64
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 40-35, 65-51, 81-64
Διαιτητές: Ντουρας-Δημαδης-Ζαχαριαδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μαρουσιτς 20(3), Μήνου 7(1), Αποστολίδης 3(1), Ελευθεριάδης, Πλιουκας 14(3), Σιωπης 5(1), Παριτσης 13(1), Καραμανώλης 9(1), Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 6, Ιατριδης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκοντγουιν 5(1), Μουτσα 15(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 9(1), Ρουμελιώτης 12(3), Παπανικολάου, Τσιμιδης 13, Δαχρετζης 5(1), Γκιριτσης 5(1), Σεργιάνι, Ματσούκας.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 65-73
Τα δεκάλεπτα: 17-19, 33-39, 53-60, 65-73
Διαιτητές: Τζιοπάνος -Λουλουδιάδης – Αγραφιώτης Γρ.
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9(3), Χαλάτσης 2, Μπάρτζου 2, Κυριλλής 2, Καραδήμας, Φώτογλου 8, Σαμαράς 12(4), Ιατρίδης, Θυμνιός 6, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 22, Κατάνος.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 25(3), Αργυρός 6(2), Τσιαβές 14, Βαγενάς 7(1), Χρύσης, Αναγνωστόπουλος Γ. 9(1), Αναγνωστόπουλος 10(2), Βλαχάκης, Βάννης 2, Σταματέλος

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΧΑΝΘ 69-80
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 18-20, 16-18, 69-80
Διαιτητές: Τσιαπλής – Παπανικολάου – Ντόγκας
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 9(1), Σμυρλής, Αλτίνης 4, Χαρταβέλας 2, Τογανίδης 4, Κωνσταντινίδης 19, Ζάχαρης 11, Γεωργίου, Βλαγκόγιας 20(3)
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης): Βαζούκης, Στεφανίδης 6(2), Απαζίδης 18(2), Θεοδωρίδης 11(3), Μπαλάσκας 9, Ιωαννίδης 3, Κουτουξίδης 22(3), Καραγεωργίου 5, Τσιριλάκης 4, Μερμίγκης 2.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 75-62
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 32-25, 55-34, 75-62
Διαιτητές: Tσουμαχίδης – Καρακώστας – Χατζημπαλίδης
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 14(2), Πιπιλιάρης 12(2), Ντισλής 1, Βλάχος 11(1), Νούκαρης 14(2), Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 16(2), Γραβάνης 5, Μπάσης, Δεληγκάρης, Νικολόπουλος, Παπαθανασίου.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Αγραφιώτης 2, Μπρουκς 5(1), Λαζαρίδης 5, Μπαλτζόπουλος 11, Πετανίδης 1, Πουλιανίτης 4, Νησιώτης 9, Ζώτος 17(1), Σεκαδάκης 3, Καπινιάρης 2, Περιστεράκης, Κατσιαούνης.

Η βαθμολογία σε τρεις αγωνιστικές:
1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3-0)
2. ΧΑΝΘ 6 (3-0)
3. Φάρσαλα 6 (3-0)
4. Δόξα Λευκάδας 5 (2-1)
5. ΑΟ Πολυγύρου 5 (2-1)
6. Ευκαρπία 5 (2-1)
7. Μαχητές-Πειραματικού 5 (2-1)
8. Ερμής Λαγκαδά 4 (1-2)
9. Γέφυρα 4 (1-2)
10. Πρωτέας Γρεβενών 4 (1-2)
11. ΓΑΣ Κομοτηνής 4 (1-2)
12. Καβάλα 4 (1-2)
13. Στρατώνι 4 (1-2)
14. Έσπερος Λαμίας 4 (1-2)
15. Αίας Ευόσμου 3 (0-3)
16. ΚΑΟΧ 1 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (, 27/10):
Εσπερος Λαμίας – ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας – Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Πρωτέας Γρεβενών – Στρατώνι
ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Γιάννινα
Αίας Ευόσμου – Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΑΟ Πολυγύρου – ΓΣ Φαρσάλων
ΕΚ Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή

Σε λίγο περισσότερα…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαιτητές της Β’ Εθνικής

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης με ανακοίνωσή της δημοσίευσε τους διαιτητές της 7ης …