Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του ομίλου του Βορρά

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του ομίλου του Βορρά

Η Καβάλα επικράτησε εντός έδρας του Ερμή Λαγκαδά με 7975, για την 2η αγωνιστική της Β’ Εθνικής του Βόρειου Ομίλου, ακόμα τα Φάρσαλα κέρδισαν τον Αίαντα Ευόσμου, με 7357, ενώ Έσπερος Λαμίας και Γέφυρα πήραν τις εντός έδρας νίκες εναντίον του Πειραματικού και του Στρατωνίου με 7574 και 8168.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε εκτός έδρας την Δόξα Λευκάδας με 7265 , ενώ ο Πρωτέας Γρεβενών πήρε την εντός έδρας νίκη εύκολα εναντίον της Ευρώπης Πευκοχωρίου με 8350.

Ο ΓΑΣ Κομοτηνής δεν κατάφερε να κερδίσει εντός έδρας την ομάδα της Ευκαρπίας (7579), ενώ η ΧΑΝΘ επικράτησε εντός έδρας του Πολύγυρου με 7266.

Τα αποτελέσματα:
Γ.Σ.Φαρσάλων – Αίας Ευόσμου 73-57
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ευκαρπία 75-79
Καβάλα – Ερμής Λαγκαδά 79-75
Έσπερος Λαμίας – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 75-74
Γέφυρα – Στρατώνι 81-68
Δόξα Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα 65-72
Πρωτέας Γρεβενών – Ευρώπη Πευκοχωρίου 83-50
ΧΑΝΘ – Πολύγυρος 72-66

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 
Τα δεκάλεπτα: 17-19, 35-40, 58-56, 75-74
Διαιτητές: Φακίτσας – Τσουμαχίδης – Ξέρας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 5, Μούτσα 8 (1), Στογιάνοβιτς 3(1), Ρουμελιώτης 19(4), Παπανικολάου, Τσιμίδης 21(1), Δαχρετζής 6, Μαντζούκας 3.
Μαχητές Πειραματικό (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 4, Χατζηκυριακίδης 22 (2), Γεωργίου, Κουντουρατζόγλου 14(1), Μαυρίδης 8, Ζιάκας 2, Κλωνάρας 8(1), Σικαλίδης 9, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 5(1).

ΦΑΡΣΑΛΑΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 
Τα δεκάλεπτα: 24-11, 45-27, 64-42, 73-57.
Διαιτητές: Γερακίνης – Μαραμής-Παζώλης (Γκαρτζονίκας)
Γ.ΣΦαρσάλων (Γιασάρης-Ρίζος): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13 (1), Τσούμας Σ. 4, Βρεττάς 15 (2), Πεταλωτής 9 (1), Μουλάς 7, Δέσπος 14, Τσούκας 11 (2).
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Αγραφιώτης 2, Μπρουκς 2, Καπινιάρης 6, Λαζαρίδης 8 (2), Μπαλτζόπουλος 12 (1), Κατσαούνης 2, Πετανίδης, Πουλιανίτης 8 (1), Νησιώτης , Ζώτος 12, Σεκαδάκης 2, Περιστεράκης 3.

ΓΕΦΥΡΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙ
Τα δεκάλεπτα: 22-18, 45-41, 60-56, 81-68
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου – Εκίζογλου
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Μπέγος 2, Ματενίδης 8 (1), Μάρτζος 19 (3), Αποστολίδης 2, Τζουβάρας 3 (1), Κιουρτζίδης, Ευστσθιάδης, Ονάσογλου 2, Τσακαλέρης 17, Μασάδης, Κοτσάνος 13, Κολοκοτρώνης 15 (3).
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 2, Χαλάτσης 12 (2), Μπαρζού 9 , Κυριλής 14 (1), Φώτογλου 13 (1), Σαμαράς 2, Θυμνιός 7, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 7, Κατάνος.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 65-72
Τα δεκάλεπτα: 4-20, 17-38, 47-54, 65-72.
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13 (1), Αργυρός 4, Τσιαβές 21 (3), Βαγενάς 13 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 11, Αναγνωστόπουλος 3 (1), Σταματέλος, Βάνης, Βλαχάκης.
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 5 (1), Ντόβας 17 (5), Μαυρογιάννης 9 (1), Καραγκιολίδης 5 (1), Ναούμης 8 (2), Μάντζιος 2, Πάτρας 10 (1), Κωστούλας, Μανάκας 13, Γιωτάκης, Τσίρπας 3(1)

ΚΑΒΑΛΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 79-75
Τα δεκάλεπτα: 21-19, 50-32, 65-50, 79-75
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Παπαγερίδης-Χρυσάφης
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης, Αδαμόπουλος 16, Λαμπρόπουλος 19 (1), Σαββίδης, Αθανασιάδης 7, Αμπαράς 16 (3), Πιεβάλιτσα 3 (1), Φλιάτης 14 (1), Νταός 4 (1), Τεπετίδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 8 (1), Αποστολίδης 5 (1), Μάρουσιτς 29 (2), Ελευθεριάδης, Πλιούκας 3, Σιώπης 5 (1), Παρίτσης 8 (2), Καραμανώλης, Μπακάλης, Θεοδωρίδης, Χριστοδούλου 16, Ιατρίδης

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 75-79
Τα δεκάλεπτα : 27-23, 41-38, 60-61, 75-79
Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 18 (2), Παλάσκας, Τσουμπρής 2, Λεχούδης 15 (1), Καρκατσέλης, Κουτσοβασίλης 13 (3), Ναλμπάντης, Παπανδρεόπουλος 13 (2), Σπέντζος 5, Χαλίλ 9.
Ευκαρπία (Νίκου): Περβάρης 7 (1), Τουλούπης, Γκαβέζος 12 (1), Κιούρκας 13 (3), Χαρτόπουλος 3 (1), Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Βαρίτης 2, Χολέβας 4 (1), Απιδόπουλος 3 (1), Πλεξίδας 21 (2), Χατζίδης 9 (1).

ΧΑΝΘ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 72-66
Τα δεκάλεπτα: 16-15, 18-19, 19-19, 72-66
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Ντούρας-Χατζηχαρίσης
XANΘ (Νικολαΐδής): Βαζούκης 3(1), Στεφανίδης 19(4), Απαζίδης 12 Θεοδωρίδης 9(1), Μπαλάσκας 2, Ιωαννίδης 7, Κουτουξίδης 7, Καραγεωργίου 1, Τσιριλάκης 8, Λογοθέτης 2, Μαργαριτόπουλος, Μέρμηγκας
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 2, Ντισής 12(2), Βλάχος 3(1), Στόικος, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 29(5), Αμούτζιας 4, Αλεξιάδης 3(1), Γραβάνης 14(2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΑΟΧ 83-50
Τα δεκάλεπτα: 16-9, 42-20, 56-36, 83-50
Διαιτητές: Λόρτος-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Ιωάν.
Φ.Ο.Πρωτέας (Μουρουζιδης): Τζιουβάρας 3, Σισμάνης 5(1), Μαλούτας 11(3), Μιχαηλίδης 8(1), Βλάχος 11, Μπέσσας 2, Συλλάκος 4, Τακίδης 4, Πελίγκος 8(1), Πεχλιβανίδης 2, Μακρής 18(2), Κλωνάρας 7(1)
K.Α.Ο. Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 4, Σμυρλής 5(1), Φιλοξενίδης 6, Βλαγκόγιας ,Βρασταμηνός , Λασκάρης 6(2), Τογανίδης 13, Κωνσταντινίδης 10, Ζαχαρής 4,Κανάκογλου, Χαρταβέλλας 2

Η βαθμολογία σε δύο αγωνιστικές:
1. ΧΑΝΘ 4 (2-0)
2. Φάρσαλα 4 (2-0)
3. ΠΑΣ Γιάννινα 4 (2-0)
4. Πρωτέας Γρεβενών 3 (1-1)
5. Δόξα Λευκάδας 3 (1-1)
6. Γέφυρα 3 (1-1)
7. ΓΑΣ Κομοτηνής 3 (1-1)
8. Καβάλα 3 (1-1)
9. Μαχητές-Πειραματικού 3 (1-1)
10. ΑΟ Πολυγύρου 3 (1-1)
11. Έσπερος Λαμίας 3 (1-1)
12. Ευκαρπία 3 (1-1)
13. Στρατώνι 3 (1-1)
14. Ερμής Λαγκαδά 2 (0-2)
15. Αίας Ευόσμου 2 (0-2)
16. ΚΑΟΧ 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (, 20/10):
Ευκαρπία – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας
Μαχητές Πειραματικού – Γέφυρα
Στρατώνι – Δόξα Λευκάδας
ΠΑΣ Γιάννινα – Πρωτέας Γρεβενών
ΚΑΟΧ – ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου – Αίας Ευόσμου
Φάρσαλα – ΓΑΣ Κομοτηνή

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Τέσσερις γάμοι και μία… «κηδεία» για τον Ολυμπιακό

Το μπάσκετ έχει φαντασία, έχει προσωπικότητες, έχει ευμετάβλητη ψυχολογία, έχει και τύχη, …