Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του Νοτίου ομίλου

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του Νοτίου ομίλου

Μεγάλη εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Πανερυθραϊκός με 8265 εναντίον του Παπάγου, για την 3η αγωνιστική του Νότιου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Ακόμα, και τα Μέγαρα κέρδισαν εντός έδρας τα Μελίσσια με 7572. Από την άλλη, ο ΟΦΗ επικράτησε εκτός έδρας του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας με 6856.

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε και η Πεντέλη, η οποία επικράτησε στο “Δαίς” του Δούκα με 6861. Δύσκολη εντός έδρας νίκη με 7876 πήρε ο Μανδραϊκός με αντίπαλο τον Πρωτέα Βούλας. Ακόμα, το Αιγάλεω πήρε την εντός έδρας νίκη εναντίον του Λοκρού Αταλάντης με 8474.

Τα αποτελέσματα:
Αιγάλεω – Λοκρός Αταλάντης 84-74
Έσπερος – Πανελευσινιακός (06/11)
Δούκας – Πεντέλη 61-68
Πανερυθραϊκός – Παπάγου 82-65
Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας 78-76
Εθνικός – Μαρούσι (06/11)
ΝΕ Μεγαρίδος – ΚΑΟ Μελισσίων 75-72
Ιωνικός ΝΦ – ΟΦΗ 56-68

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ  ΟΦΗ 56-68
Tα δεκάλεπτα: 14-27, 25-40, 35-58, 56-68
Διαιτητές: Καρπάνος-Λογοθέτης-Χουγιάσος
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου, Καρβούνης, Περιδκάρης 12 (1), Παλαιοχωρίτης 13, Γερονίκος, Πρισκομάτης 6, Βαφιάς 4, Δουρουντους 2, Κοντός, Ματζιώρης 16 (1), Γιαννικος 5.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 18 (1), Κριθινάκης 5 (1), Τσερκιτζόγλου 5 (1), Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 8 (2), Αγαπιάδης 4, Τασιούδης, Πάλλης 18, Καραθωμάς 2, Πετράκης 4, Μπουμπάρης 4.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 78-76
Τα δεκάλεπτα: 29-15, 43-32, 59-45, 78-76
Διαιτητές: Μπίκας-Τσάτσης-Κοτσώνης
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Κατσούνης): Παπανικολάου 2, Καραμπάτσος 15 (2), Ροδοστόγλου 11 (2), Βεσκούκης 15 (2), Μαγιντόμπε 12 (2), Τσιάκος 11, Γεωργίου 3 (1), Λυτόπουλος 4, Γκουαλτιέρι, Μαλτέζος, Μαρούγκας.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 16 (3), Πετς 6 (2), Μήτσιαλος 11, Παπαπέτρου 19 (2), Παναγιωτίδης 2, Σκουλούδης 11, Κυριλής 8 (1), Ματσάγγος 1, Φιλίππου 2, Μόρφης.

ΔΟΥΚΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗ 61-68
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 32-25, 47-41, 61-68
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.-Αργυρούδης
ΔΟΥΚΑ (Αγγέλου – Δανιηλ): Σεργιένκο 8, Τζελάλης 3 (1), Ζαραιδώνης 7, Γκίνης 12 (1), Μαράντος 10 (2), Κορκόντζελος, Λαγός, Τζέμης 4, Γιαννόπουλος, Αρσενικός, Σακελλαρίου 12, Ζαρκαδούλας 5.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Κάσης, Ντίμπ 17 (1), Καρούζος 12 (2), Φωτόπουλος, Μπουργάνος 7, Κούσουλας 11 (3), Μπέλη 8, Κουκάκης, Μπίγκος 7(1), Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 2.

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 84-74
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 44-40, 68-55, 84-74
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Τσιμπούρης-Μαρινάκης
Αιγάλεω (Λιόγας): Καράβολας 33 (4), Κυριακόπουλος 6 (1), Τσαμπής 3, Αγγελόπουλος 4, Κούρτης 9 (1), Οικονομόπουλος Α. 7 (1), Νικολακάκος 4, Δόξας 18, Γεωργιάδης, Τσαμπάς
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Φωτητζόγλου 15 (1), Αντωνόπουλος, Μπολμάτης, Μάττος Αν. 13 (2), Μάττος Αγ. 20, Πάππος, Ψάλτου 16, Ανδρέου, Παπαπέτρος

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 82-65
Τα δεκάλεπτα: 29-16, 42-30, 64-45, 82-65
Διαιτητές: Γιακείμη – Σκούτας – Ορφανός
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 9 (1), Δέλλιος 3, Νικολακόπουλος 11 (3/4 τρίπ.), Καλλιανιώτης 3 (8 ριμπ.), Ντουζίδης 3 (1), Βουγιούκας 17 (1 τρίπ., 3 τάπες), Σκάνδαλος 19 (3/5 τρίπ.), Γιαουρτόγλου 15 (3/5 τρίπ.), Αντωνίου, Λυκογιάννης 2, Κόπτσας, Στασιμιώτης.
ΑΣ Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Τρίχας, Κυρίτσης 15 (2), Χρυσός 4, Ψαθάς 11, Αγγελόπουλος 6, Τσιτσιγιάννης 9 (1), Σοφρωνάς 5 (1), Μπασδέκης 13 (1), Κώτσης, Καρακατσάνης 2.

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 75-72
Τα δεκάλεπτα: 9-18, 29-35, 52-55, 75-72
Διαιτητές: Στρέμπας-Τεφτίκης-Ασλανίδης
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πλάκας 4, Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 10 (2), Ψαρόπουλος 20 (3), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 13 (2), Χρονόπουλος 5 (1), Κασπίρης 3, Βούρτσης, Μαλούκος 10, Λούκας 2, Οικονομόπουλος 8 (2)
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσσης 4, Στεργίου 6 (1), Κρανιάς, Οικονομόπουλος 12 (2), Ζαραϊδώνης 2, Τοπάλι 12 (1), Βασιλόπουλος 3 (1), Ζήρος 12 (4), Καραβανάς 6, Βασιλακάκης, Καραχάλιος 15 (3), Χατζόπουλος

Η βαθμολογία σε τρεις αγωνιστικές:
1. Αιγάλεω 6 (3-0)
2. Παπάγου 5 (2-1)
3. Πεντέλη 5 (2-1)
4. Μεγαρίδα 5 (2-1)
5. Μανδραϊκός 5 (2-1)
6. Έσπερος 4 (2-0)*
7. Πανελευσινιακός 4 (2-0)*
8. Μαρούσι 4 (2-0)*
9. Πανερυθραϊκός 4 (1-2)
10. ΚΑΟ Μελισσίων 4 (1-2)
11. Δούκας 4 (1-2)
12. ΟΦΗ 4 (1-2)
13. Εθνικός 3 (1-1)
14. Λοκρός Αταλάντης 3 (0-3)
15. Πρωτέας Βούλας 3 (0-3)
16. Ιωνικός ΝΦ 3 (0-3)

*Με έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (, 27/10):
Πανελευσινιακός – Αιγάλεω
Πεντέλη – Έσπερος
Παπάγου – Δούκας
Πρωτέας Βούλας – Πανερυθραϊκός
Μαρούσι – Μανδραϊκός
ΚΑΟ Μελισσίων – Εθνικός
Μεγαρίδα – Ιωνικός ΝΦ
Λοκρός Αταλάντης – ΟΦΗ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ο Ντέιβιντ Μπλατ υποψήφιος για τους Νιου Γιορκς Νικς

Ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού έχει πολύ καλό όνομα, καθώς έχει διαγράψει τη δική του δ…