Κεντρική Διεθνή ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ζενίτ 79-82

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ζενίτ 79-82

itoudis

Την δεύτερη ήττα της στην VTB league υπέστη η ΤΣΣΚΑ Μόσχας και μάλιστα στην έδρα της αφού έχασε από την Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης με σκορ 79-82.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν πολύ επιθετικά με τους γηπεδούχους να έχουν το προβάδισμα με 27-22. Στην συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε με την Ζενίτ να μειώνει την διαφορά στους 3 (49-46).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεση τους και με ένα επιμέρους 13-20 στην τρίτη περίοδο, προηγήθηκαν με 4 (62-66). Στο φινάλε της η αναμέτρηση ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι και με το σκορ στο 78-79 ο Κλάιμπερν έκλεψε την μπάλα από τους φιλοξενούμενους, ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Χάκετ έκανε λάθος με την Ζενίτ να παίρνει μεγάλο διπλό.

Για την ομάδα του Χουάν Πλάθα, κορυφαίος ήταν ο Βορόνοφ με 15 πόντους με τον Βορόνοφ να ακολουθεί με 13 όσου είχε και ο Πονκρασόφ.

Κορυφαίος για την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ήταν ο Χίλιαρντ, ο οποίος είχε 16 πόντους, με τον Τζέιμς να ακολουθεί με 15.

Τα δεκάλεπτα: 27-22, 49-46, 62-66, 79-82