Κεντρική Basket League Αγώνες Περιστέρι – Λαύριο 88-62

Περιστέρι – Λαύριο 88-62

moses e1571333619727

Αήττητο παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική το Περιστέρι. Η ομάδα του Ηλία Ζούρου πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στο Λαύριο και πήρε τη νίκη με 88-62. Οι γηπεδούχοι από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξαν τις προθέσεις τους (31-11) και δεν δυσκολεύτηκαν να κρατήσουν τα ηνία του σκορ μέχρι το φινάλε.

Το Περιστέρι ήταν φανταστικό σε άμυνα και επίθεση στο πρώτο δεκάλεπτο και έκανε ότι ήθελε. Οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά εύστοχοι και κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά 20 πόντων (31-11). Στο δεύτερο δεκάλεπτο δεν άλλαξε η εικόνα. Η ομάδα του Ηλία Ζούρου είχε τον έλεγχο στο ματς και διατήρησε σε απόσταση το Λαύριο (48-29).

Ο Γκρέι σ΄ακόμη ένα ματς ήταν φανταστικός και βομβάρδιζε από παντού. Ο Αμερικανός είχε συνολικά 23 πόντους και βοήθησε το Περιστέρι να ανεβάσει τη διαφορά στους 25 πόντους (71-46). Όπως ήταν φυσικό στην τελευταία περίοδο υπήρξε μία χαλάρωση και το Λαύριο κατάφερε να μειώσει. Οι γηπεδούχοι δεν ζορίστηκαν και τελικά πήραν τη νίκη με 88-62.

Τα δεκάλεπτα: 31-11, 48-29, 71-46, 88-62