Κεντρική Διεθνή Παρτίζαν-Τόφας 93-80

Παρτίζαν-Τόφας 93-80

partizan tofas e1570561599364

Το 2 στα 2 στο Γιούροκαπ έκανε η Παρτίζαν επικρατώντας με σκορ 93-80 επί της Τόφας, σε ένα παιχνίδι που αν και αιφνιδιάστηκε στην με οδηγό τον εξαιρετικό Ζάγκορατς και έφτασε στην ανατροπή.

Πολύ δυνατά μπήκε στην αναμέτρηση η τουρκική ομάδα αιφνιδιάζοντας στους Σέρβους και με όπλο τα πολύ καλά ποσοστά της προηγήθηκε με 12 πόντους στην λήξη του δεκαλέπτου (15-29).

Στην δεύτερη περίοδο η ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι έβγαλε αντίδραση σε άμυνα και επίθεση μειώνοντας σταθερά για το 45-49 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν ώστε να πάρουν κεφάλι στο σκορ για να φέρουν τα πράγματα στα ίσα στην λήξη της τρίτης περίοδο με το σκορ στο 66-66.

Στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να ολοκληρώσουν την ανατροπή και ήταν καταιγιστικοί και με ένα επιμέρους 27-14 έφτασε στο τελικό 93-80.

Κορυφαίος για την ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι ΄ήταν ο Ζάγκορατς ο οποίος είχε 26 πόντους οδηγώντας την ομάδα του Βελιγραδίου στην ανατροπή, με τον Βελίτσκοβιτς να ακολουθεί με 15.

Από πλευράς Τόφας ξεχώρισε ο Γουίλιαμς με 18 πόντους, με τους Φίλιπ και Γουάιτ να έχουν από 16, ενώ θετικός ήταν και Ματ Λοτζέσκι ο οποίος είχε 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 15-27, 45-49, 66-66, 93-80