Κεντρική Διεθνή Νίκη για Βασιλειάδη σε ένα “θρίλερ” με δύο παρατάσεις!

Νίκη για Βασιλειάδη σε ένα “θρίλερ” με δύο παρατάσεις!

obra bilbao

Την νίκη πανηγύρισε η Ομπραδόριο του Κώστα Βασιλειάδη με σκορ 98-96 επί της Μπιλμπάο σε ένα πραγματικό θρίλερ, που ήθελε δύο παρατάσεις για να βγάλει νικητή.

Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά με το παιχνίδι να είναι ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη αν και αρχικά η ομάδα του Βασιλειάδη έφτασε κοντά στην διψήφια διαφορά, οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το παιχνίδι και με μια τρίποντη βόμβα του Κουλμπόκα έκαναν το 73-73 στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Στις παρατάσεις οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ με δύο βολές του Κάλογουεϊ στο φινάλε της δεύτερης να δίνει την νίκη στους γηπεδούχους.

Ο Κώστας Βασιλειάδης, είχε 15 πόντους  αν και ήταν αρκετά άστοχος (1/1δ., 2/10τρ., 7/7β.), 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, ενώ κορυφαίος και πρώτος σκόρερ ήταν ο ΜαΓκι με 25 πόντους  με τον Μπροντζιάνσκι να έχει 18.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν Μπράουν και Κουλμπόκα με 23 και 19 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 15-17, 38-41, 64-57, 73-73 (κ.α.), 84-84 (α’ παρ.), 98-96 (β’ παρ.).