Κεντρική Διεθνή Νίκη για Μπάγερν με άχαστο Κόπονεν!

Νίκη για Μπάγερν με άχαστο Κόπονεν!

koponen bayern

Την δεύτερη νίκη της στο γερμανικό πρωτάθλημα έκανε η Μπάγερν Μονάχου επικρατώντας δύσκολα με 81-77, σε ένα παιχνίδι που ξεχώρισε ο Πέτερι Κόπονεν.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο, με τους Βαβαρούς να παίρνουν τελικά την νίκη χάρη σε ένα αντιαθλητικό φάουλ του Λαμόν Τζόουνς στο τελευταίο λεπτό και με την Μπάγερν να είναι πίσω με 1 πόντο.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Κόπονεν ο οποίος είχε 15 πόντους με 5 στα 5 τρίποντα, με τους Τσίπσερ και Μονρό να ακολουθούν με 13 και 12 αντίστοιχα.

Για τους ηττημένους κορυφαίος ήταν ο μοιραίος του αγώνα Λαμόν Τζόουνς ο οποίος είχε 26 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-15, 35-33, 58-59, 81-77