Κεντρική Διεθνή Νέα νίκη για Ζαλγκίρις, πάλι καλός ο ΛεΝτέι

Νέα νίκη για Ζαλγκίρις, πάλι καλός ο ΛεΝτέι

zalzal

Ασταμάτητη συνεχίζει η Ζαλγκίρις Κάουνας την πορεία της στο πρωτάθλημα της Λιθουανίας, φτάνοντας εύκολα στην νίκη και το 4 στα 4 κόντρα στην Λιετκαμπέλις με 96-69.

Οι παίκτες του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους αιφνιδιάστηκαν αρχικά από τους φιλοξενούμενους με το δεκάλεπτο να τους βρίσκει στο -5 . Στην συνέχεια ανέκαμψαν με το ημίχρονο να τους βρίσκει μπροστά με 3 (48-55).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη και το τελικό 96-69.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν και πάλι ο Ζακ ΛεΝτέι ο οποίος είχε 15 πόντους, όσους και ο Ουλανόβας.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σαγιούς με 17 πόντους, με τον Βαλίνσκας να ακολουθεί με 12.

Τα δεκάλεπτα: 22-27, 48-45, 73-55, 96-69.