Κεντρική Διεθνή Μπεσίκτας-Εφές 68-80

Μπεσίκτας-Εφές 68-80

efes

Το δύο στα δύο στην τουρκική λίγκα έκανε η Εφές, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Μπεσίκτας σε ένα παιχνίδι που ήταν ανταγωνιστικό για ένα ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση βάζοντας προβλήματα στην ομάδα του Αταμάν, με το δεκάλεπτο να λήγει με το σκορ να είναι στο 24-17. Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να ανεβάζουν την απόδοση τους μειώνοντας στους 2.

Στην επανάληψη ο Βασίλιε Μίσιτς και η παρέα του ήταν καταιγιστικοί και δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας για το τελικό 80-68.

Χαρακτηριστικό είναι ότι οι νικητές είχαν πλουραλισμό στην επίθεση με 5 διψήφιους, με κορυφαίο τον Μίσιτς με 15 πόντους και 12 ασίστ, με τον Πίτερς να έχει επίσης 15 και τον Σίγκλετον να ακολουθεί με 11.

Για τους γηπεδούχους κορυφαίος και πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο ΜακΚίσικ με 22 πόντους, με τον άλλοτε κιτρινόμαυρο Θίοντορ να μένει στους 7.