Κεντρική Διεθνή Μπανταλόνα-Μπούργος 74-82

Μπανταλόνα-Μπούργος 74-82

234053

Χωρίς νίκη στην ισπανική λίγκα θα παραμείνει για τουλάχιστον μια ακόμα εβδομάδα η Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση, αφού έχασε από την Μπούγκος με μια απίστευτη αυτοκτονία στην τελευταία περίοδο.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Έλληνα γκαρντ ήταν σαν να μην εμφανίστηκε στο παρκέ στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται και με ένα επιμέρους 11-27 να φτάνουν στην τελική επικράτηση.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ερλ Κλαρκ ο οποίος έκανε νταμπλ-νταμπλ με 20 πόντους και 12 ριμπάουντ, με το ίδιο επίτευγμα να κάνει και ο Λίμα  με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο γνώριμος μας από το πέρασμα του από Κύμη και ΠΑΟΚ Θαντ ΜακΦάντεν να έχει 18 πόντους.

Από τους ηττημένους ο Κλέμεν Πρέπελιτς με 21 πόντους με τον Όμιτς να ακολουθεί με 13, ενώ ο Ζήσης είχε 7 πόντους 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 37-38, 63-55, 74-82