Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπάγερν Μονάχου – Κίμκι 74-87

Μπάγερν Μονάχου – Κίμκι 74-87

devin booker khimki

Η Κίμκι επικράτησε εκτός έδρας της Μπάγερν Μονάχου με 8774, για την 4η αγωνιστική της Ευρωλίγκα, με την Ρωσική ομάδα να φτάνει τις 3 νίκες και την 1 ήττα, ενώ από την άλλη η Γερμανική ομάδα έχει 2-2.

Στην πρώτη περίοδο με δίποντο του Νιχάντ Ντέντοβιτς 4.27” πριν το τέλος, η Μπάγερν είχε 4 πόντους διαφορά (1511), με την περίοδο να τελειώνει στο 19-17, ύστερα από τρίποντο του Γιόνας Γιερέμπκο, 2.24” πριν το τέλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο με καλάθι του Γκρεγκ Μονρό το σκορ πήγε στο 33-30 υπέρ των “Γερμανών”, 4.11” πριν τη λήξη. Το ημίχρονο τελείωσε στο 37-44, μετά από το δίποντο το Άντονι Γκιλ 12” πριν το τέλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στην τρίτη περίοδο με δίποντο του Αλεξέι Σβεντ η Ρωσική ομάδα βρέθηκε μπροστά με 61-45, 3.46” πριν το τέλος, με την περίοδο να λήγει στο 55-70 ύστερα από μία εύστοχη βολή του Ρώσου γκαρντ, 3” πριν το φινάλε.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η διαφορά πήγε στους 10 πόντους (6878), μετά από δίποντο του Ντανίλο Μπαρθέλ, 4.09” πριν το τέλος, ενώ το τελικό σκορ (7487) διαμορφώθηκε, ύστερα από τις δύο εύστοχες βολές του Ντιέγκο Φλακαντόρι, 11” πριν τη λήξη.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 37-44, 55-70, 74-87
ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Ράντονιτς): Κινγκ 9 (3/4 τρίποντα), Κόπονεν, Μονρό 18 (7/12 δίποντα, 4/4 βολές, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ, 7 λάθη), Λούτσιτς 12 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Λο 12 (4/8 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 4 λάθη), Τζέντοβιτς 9, Τσίπσερ 3 (1), Νέλσον, Φλακαντόρι 2, Μπατέλ 9, Ραντόσεβιτς, Γκραντ.
ΚΙΜΚΙ (Κουρτινάιτις): Σβεντ 19 (5/12 δίποντα, 1/7 τρίποντα, 6/7 βολές, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 5 λάθη), Μπούκερ 13 (3/4 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 1/2 βολές), Τίμα 13 (2/4 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 4 ριμπάουντ), Καράσεφ, Ζαΐτσεφ 4, Ντεσιάτνικοφ, Γερέμπκο 8 (2), Μόνια 6 (2), Γκιλ 17 (4/5 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 3/3 βολές, 6 ριμπάουντ), Μπαράσκοφ, Έβανς 2, Μπέρτανς 5

Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…