Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Ομίλου Βορρά

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Ομίλου Βορρά

Εκπληκτική ήταν η Μελίκη στην πρεμιέρα της στον 1ο Βόρειο Όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας, καθώς διέλυσε εκτός έδρας τον Φαίακα με 84-49. Οι φιλοξενούμενοι ήταν φανταστικοί σε όλη τη διάρκεια του ματς και πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα. Εύκολο έργο είχαν και οι Τιτάνες Παλαμά κόντρα στην Αριδαία, την οποία νίκησαν με 64-46.

Μεγάλο ντέρμπι έγινε μεταξύ των Ιωαννίων και των Ικάρων Τρικάλων, με τους δεύτερους τελικά να πανηγυρίζουν τη νίκη στην παράταση με 91-83. Συναρπαστικό ήταν το και το παιχνίδι μεταξύ της Αναγέννησης Καρδίτσας και της Νίκης, με την ομάδα του Βόλου να παίρνει την εκτός έδρας νίκη με 74-72.

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους και οι Αίολοι Τρικάλων και Αετοί Βέροιας, που νίκησαν τον ΑΓΣ Ιωαννίων (69-55) και του Αριστοτέλη Φλώρινας (70-62) αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα:

Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Αριδαίας 64-46
ΣΚ Ιωάννινα-Ικαροι Τρικάλων 91-83 (κ.α. 77-77)
Φαίακας Κέρκυρας-ΓΑΣ Μελίκης 49-84
Αίολος Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 69-55
Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 72-74
Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 70-62
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

Τα φύλλα αγώνα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 72-74
Δεκάλεπτα: 20-17, 36-33, 57-49, 72-74
Διαιτητές: Σιταρίδης, Δέλλας
Αναγέννηση Καρδίτσας (Νότος): Ψυχογιός 3(1), Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 18(1), Δίκαρος 4, Κοβάτσεβ 10, Τσέλιος 15(1), Αργύρης 3, Αντωνίου 6(1), Καλλιάρας 8, Νότος 3(1).
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 12(4), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 22(4), Σιμάκης 6, Κουτίνας 8(1), Παρασκευάς 5, Τσιώλης 11(1), Τάσσος 6, Σταυροθεόδωρος 4, Καρπέτης, Ακούνια.

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 70-62
Δεκάλεπτα: 15-12, 38-32, 55-52, 70-62
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Βασιλόπουλος
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 4(1), Σιδηρόπουλος 6(1), Γιαννουζάκος 5(1), Κουσιάντζας 15, Σταυρουλάκης 3, Μαραπίδης 16(2), Αλευρίδης 8, Ιωσηφίδης 7 (1), Γκανάς 6(2).
Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 8(2), Τσιάμης 14 (3), Παπαγρηγορίου 4, Γκόνος 8(1), Γκουτζιομήτρος 7 (1), Μαυρίδης 2, Σαββίδης 12 (2), Βίτκας, Παπούλιας 7(1), Καραδήσογλου.

Φαίακας Κέρκυρας-ΓΑΣ Μελίκης 49-84
Δεκάλεπτα: 12-23, 31-49, 41-74, 49-84
Διαιτητές: Μαντήλας, Κάνης
Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Στεμπάρι, Δρακίδης 14, Τσιτσές 1, Σάγιας 2, Γουστέρης 2, Παπαγίκας 12(2), Αυγερινός 13(3), Μικρομάνης 2, Αγιους, Βάγιας, Τσάμης 3.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 25(2), Μαυρίδης 14(2), Στοῒτσης 8, Πεϊμανίδης 5(1), Ρογγότης 2, Καποδίστριας, Αντωνόπουλος, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 18(1), Ασπροπούλης, Λέφας 1, Ημερίδης 12.

Αίολος Τρικάλων -ΑΓΣ Ιωαννίνων 69-55
Δεκάλεπτα: 16-16, 30-28, 43-44, 69-55
Διαιτητές: Σαρακενίδης, Τοπαλίδης
Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 6(2), Παναρας 14(1), Πρεμέτης, Αρούρης 3(1), Χατζής, Σούλκο 4, Τσιούλκας 3, Κολότσιος 12(1), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 11(3), Κατσαδούρος 2, Τσότσος 14(1)
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης): Μούκας 5(1), Γυφτάκης 7(1), Σαχπατζίδης 12(2), Καλογεράτος 16(4), Αντωνίου, Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης, Παπαδόπουλος 2, Δαβάνης 12, Φίλιος 1, Τερζόπουλος.

ΣΚ Ιωάννινα-Ικαροι Τρικάλων 91-83 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 25-15, 51-34, 62-57, 77-77(κ.α.), 91-83
Διαιτητές: Πράττος, Τζεκάκης
Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 2, Δουρούλης 13(3), Τσιτσώνης 5(1), Βάσης 5(1), Καραμπίνης 8(2), Κατσίβελος, Ξιούρας 1, Σφουγγάρης, Σωτηράκης 33, Τσιρώνης, Μπάλλας 20.
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 6, Μπαρμπαρούσης, Φρύδας, Βλάχος 14(3), Κολότσιος 7(1), Κρεμμύδας 6, Κατσαρές 14(1), Τζορμπατζάκης, Γεωργόπουλος 9, Γκιουλέκας 19(1), Μπάρδας, Μακρής 8.

Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Αριδαίας 64-46
Δεκάλεπτα: 20-15, 28-25, 39-39, 64-46
Διαιτητές: Μελανίδης Μ., Χατζηκώστας
Τιτάνες Παλαμά (Καραμίντζιος): Γκογκίδης 14(3), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 22, Σφακιανός 2, Ξένος, Τσούμας 3, Φαλιάκης 5(1), Μακρής 10(2), Σκουφεζής 8, Αρχοντούλης.
Αριδαία (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(4), Κανονίδης, Πέτκος, Τοπαλίδης, Πάντης, Πονόπουλος 4, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 3(1), Γεωργάκης 9, Μακρόπουλος 12(2), Παουλεάνου 3(1), Κληντσάρης.

Βαθμολογία:

  1. Μελίκη 1-0
  2. Τιτάνες Παλαμά 1-0
  3. Αίολος Τρικάλων 1-0
  4. ΣΚ Ιωάννινα 1-0
  5. Αετοί Βέροιας 1-0
  6. Νίκη Βόλου 1-0
  7. Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1
  8. Ίκαροι Τρικάλων 0-1
  9. Αριστοτέλης Φλώρινας 0-1
  10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-1
  11. Αριδαία 0-1
  12. Φαίακας Κέρκυρας 0-1
  13. Ολυμπιακός Βόλου 0-0

Επόμενη αγωνιστική:

ΦΟ Αριδαίας-Ολυμπιακός Βόλου
Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά
ΓΑΣ Μελίκης-ΣΚ Ιωάννινα
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φαίακας Κέρκυρας
Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων
Αριστοτέλης Φλώρινας-Αναγέννηση Καρδίτσας
Ρεπό: Αετοί Βέροιας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Απίστευτος ο κόσμος της Αναγέννησης Καρδίτσας (vid)

Η Αναγέννηση Καρδίτσας στα εντός έδρας παιχνίδια της παίζει με… έξι παίκτες, καθώς ο…