Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Tα αποτελέσματα του 1ου Νότιου Ομίλου

Γ’ Εθνική: Tα αποτελέσματα του 1ου Νότιου Ομίλου

Ο ΝΕΟΛ επικράτησε εντός έδρας του ΑΟΚ Χαλανδρίου με 7768, για την 1η αγωνιστική του 1ου Νότιου ομίλου, με την ομάδα από το νησί της Κεφαλλονιάς, να έχει τα ηνία στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Ακόμα, η ομάδα της Κορίνθου πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη εναντίον της ομάδας από την Τρίπολη με 8262.

Η Ερμιόνη κέρδισε εντός έδρας την Ακράτα με 7670, ακόμα το Κορωπί νίκησε εύκολα τον Γλαύκο με 7560, ενώ και το Φάληρο πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στις Εθνικές κατηγορίες εναντίον της Κηφισιάς με 8471.

Ο Ηλυσιακός επικράτησε εκτός έδρας του Άρη Νικαίας με 9185, ενώ η Παναχαϊκή ηττήθηκε εντός έδρας από την Αχαγιά με 6772.

Τα αποτελέσματα:
Νέο Ληξούριο
– ΑΟΚ Χαλάνδρι 77-68
ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Γλαύκος 75-60
ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Ακράτας 76-70
ΣΔΥ Τρίπολης – ΚΑΟ Κορίνθου 62-82
ΑΟΠ Φαλήρου – ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71
Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – Ηλυσιακός ΑΟ 85-91
Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Αχαγιά ’82 67-72

ΑΟΠΦΑΕΝΚ 
Διαιτητές: Χρηστίδης – Μαυρέλης
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 47-31, 68-52, 84-71
ΑΟΠΦ (Παπαδάτος – Καμαριώτης): Βαλιώτης 4, Βαϊδάκης 18 (2), Μαυροειδή 2, Πρόγκας 15 (1), Γραμματικός 21 (3), Τσορμπατζίογλου 2, Σολωμός 4, Αγγελόπουλος 7 (2), Τσαπρούνης 11, Λάμπρου.
ΑΕΝΚ (Λαδίκος – Λαγοπόδης): Δουβλής 5, Μοσχοβίτης 15, Μακρυγιάννης 9 (1), Γιαννούτσος , Πρέκας, Μανούσος 17, Γούνης 1, Σπαχιγάι 2, Οικονόμου 13, Μιχαλάκης 6, Γιακουμής, Φασιανός 3 (1).

ΝΕΟΛ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Τα δεκάλεπτα: 24-21, 46-36, 64-52, 78-68
Διαιτητές: Ντάσης – Ξηροκώστας
ΛΗΞΟΥΡΙ: (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 14 (1), Ιωάννου 1, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 14 (2), Θεοδωράκος 11 (3), Λαμπρόπουλος 15 (1).
ΧΑΛΑΝΔΡΙ: (Στεφανάκης): Κονδύλης 23 (5), Σταθάκης 19 (6), Αυγουλάς 1, Μορφωνιός 3 (1), Αυδής 4, Μωραϊτης 11 (3), Βουλγαράκης 3 (1), Θεοδωράκης 4.

ΚΟΡΩΠΙ ΓΛΑΥΚΟΣ
Τα δεκάλεπτα: 18-23, 40-39, 56-52, 75-60.
Διαιτητές: Χριστινάκης – Καραμπιτσάκος.
ΚΟΡΩΠΙ: Ιωάννου 11, Κατοπόδης 21 (3), Κοκορόγιαννης 10, Μερκούρης 16, Κουτούφας 9, Σταμάτης 6, Κούτρας, Αργυρόπουλος 2, Κλασίδης.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Δεράος): Θανόπουλος 17 (4), Αναστασόπουλος 6 (1), Βουρνάς 14, Τριπολίδης 5 (1), Σπύρου 2, Παπαβασιλόπουλος 6, Λαμπρόπουλος 4, Δημάκος 6, Χατζηκάλφας, Ιωαννίδης, Κουκουλομάτης.

ΑΟΕ-Ακράτα 76-70
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Αγγελής
ΑΟΕ (Ζωντός): Ευστρατίου 5 (1), Αγγελής 17 (2), Θωμάς 2, Οργκεστ 3, Γκολέμης 5, Κεφαλάς 16 (1), Προσιλης, Κατσαβελας, Ευστρατίου 2, Σαρικάς 17 (2τρ. 9ρ. 4α. 3κλ.), Κορίζης 9, Πουλης.
Ακράτα (Ζίζηλας): Δορλής 14, Σαχιτι, Πετρόπουλος, Μουρατίδης 20 (1), Κατωπόδης 6 (1), Πολυδερας 8 (2), Βασιλάτος, Κωστας, Γιαννούλης 11, Μαλλης 2, Κυρίτσης 2, Γιόβας 7 (1).

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – Ηλυσιακός 85-91 (γ΄ παρ.)
Δεκάλεπτα
: 24-12, 42-28, 58-49, 65-65 (κ.α.), 74-74 (α΄ παρ.), 82-82 (β΄ παρ.), 85-91
Διαιτητές: Ζιώγας, Ναστούλης
Αρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος27(1), Θεοδωράκος 11(1), Πρίτσος 11, Κόλλιας 12, Χαντζόγλου 9(1), Λαζαρίδης 9(1), Πεταλάς 6, Καραβανάς, Παπαγεωργίου.
Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 9(3), Κελαϊδής 24(4), Φώτσης 18(1), Μαραγκουδάκης 15(2), Κωτσόπουλος 7(1), Πλευράκης, Ουντίτζο 3(1),Μπάζιος, Ετζιάκα, Ταταράκης 6(2).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ- ΑΧΑΓΙΑ ΄82 67-72
Διαιτητές: Λαμπίρης και Λεβεντάκος
Τα δεκαλεπτα: 20-20, 34-34, 54-53, 67-72
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Μοσχοβάκης 20 (1), Γατσούλης 7 (1), Νικολάου 4, Λυμπερέας 1, Γκόβας 8 (1), Καραγιάννης 14, Μπαρδάκας 13.
ΑΧΑΓΙΑ ΄82: Μπουρδάνος 14 (1), Σερέτης 9, Κωνσταντινόπουλος 1, Καλογιάννης 10 (2), Ταρνάρης 1, Λυμπέρης 17 (4), Φραντζής 20.

ΣΔΥ Τρίπολης – ΚΑΟ Κορίνθου 62-82
Δεκάλεπτα: 19-23, 32-44, 47-64, 62-82
Διαιτητές: Ελ Ανύ, Μάρκου
Τρίπολη (Μπαλής): Χατζόπουλος 4, Αγγουράς 7, Καλούλης 9(1), Χρονόπουλος 1, Νταγιάντης 4, Μικρός 1, Σακελλαράκος 3(1), Σινανάι 3(1), Σπυράκος 8(2), Μπαλής 13, Καραγιάννης 4, Καρλής 5.
Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Κόης 14(1), Δανίκας 7, Αναγνωστάκης 12(2), Λακόβ 3(1), Τζάιδας 10(1), Περρώτης 15, Μήτσου 3(1), Ντόρμπαρης 5(1), Αδαμόπουλος 13(2).

Η βαθμολογία σε έναν αγώνα:
1. NEOΛ 2 (1-0)
2. Κορωπί 2 (1-0)
3. Ερμιόνη 2 (1-0)
4. ΚΑΟ Κορίνθου 2 (1-0)
5. ΑΟΠ Φαλήρου 2 (1-0)
6. Αχαγιά ’82 2 (1-0)
7. Ηλυσιακός 2 (1-0)
8. ΑΟΚ Χαλάνδι 1 (0-1)
9. Γλαύκος 1 (0-1)
10. Ακράτα 1 (0-1)
11. ΣΔΥ Τρίπολη 1 (0-1)
12. ΑΕΝ Κηφήσιας 1 (0-1)
13. Άρης Νικαίας 1 (0-1)
14. Παναχαϊκή 1 (0-1)

Επόμενη αγωνιστική (, 20/10):
Ακράτα – Κορωπί
Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης
ΚΑΟ Κορίνθου – Νέο Ληξουριό
ΑΕΝΚ – ΣΔΥ Τριπολης
Ηλυσιακός – ΑΟΠ Φαλήρου
ΑΟ Αχαγιά 82 – Αρης Νίκαιας ΓΝΟ
Γλαύκος – Παναχαϊκή

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου Ομίλου

Ο ΒΑΟΛ Χίου πανηγύρισε ακόμη μια μεγάλη νίκη, καθώς κέρδισε τον Αργοναυτη Τριγλιας Ραφήνας…