Κεντρική Γ' Εθνική Εντυπωσιακός ο Μίλωνας!

Εντυπωσιακός ο Μίλωνας!

milonas fanaria

Ο Μίλωνας επικράτησε εντός έδρας του ΑΠΑΣΤα Φανάρια” με το εντυπωσιακό 8446, για την 2η αγωνιστική του 2ου Νότιου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, με το σύνολο του προπονητή, Δημήτρη Αποσκίτη, να παίζει κατά διαστήματα εκπληκτικό μπάσκετ.

Στην πρώτη περίοδο η ομάδα της Νέας Σμύρνης, μπόρεσε να υποβάλει τον ρυθμό της στον αγώνα και έδειξε από νωρίς τις προθέσεις της, με το δεκάλεπτο να “κλείνει” στο 1810. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε και το ημίχρονο τελείωσε στο +17 για τον Μίλωνα, με 4225.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να ανοίξουν και άλλο την διαφορά, φτάνοντας την στους 31 πόντους (6231), με το τελικό σκορ να είναι  8446 και τον Μίλωνα να πανηγυρίζει την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Πανναξιακός – Ηλυσιακός 74-62

Το 1-1 έκανε ο Πανναξιακός. Ο Πανναξιακός κέρδισε για πρώτη φορά την τρέχουσα αγωνιστική π…