Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα 64-74

Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα 64-74

brandon davies fc barcelona eb19

Μεγάλο διπλό στην πρεμιέρα της Ευρωλίγκα πανηγύρισε η Μπαρτσελόνα, καθώς επικράτησε στην Τουρκία της Αναντολού Εφές με 74-64. Οι “μπλαουγκράνα” πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση κυρίως αμυντικά και πήραν μία πολύ σημαντική νίκη στο ξεκίνημα της διοργάνωσης.

Η Μπαρτσελόνα από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε τις προθέσεις της και γρήγορα πήρε προβάδισμα στο σκορ (14-19). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα της Βαρκελώνης βελτιώθηκε ακόμη περισσότερο στην άμυνα και κατάφερε να πάρει διψήφια διαφορά (26-37). Η Αναντολού Εφές δεν είχε την τελευταία της λέξη και με μία εκπληκτική τρίτη περίοδος μείωσε στους 3 (46-49).

Στην τελευταία περίοδο, όμως, η ομάδα του Πέσιτς άντεξε στην πίεση και πήρε τελικά τη νίκη με 74-64.

Κούκοτς: «Ο Γκος άλλαξε το παιχνίδι για τον Ολυμπιακό»

Ο Τόνι Κούκοτς δηλώνει πως ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς είναι ο κορυφαίος όλων. Ο Τόνι Κούκοτς πα…